Liga duńska - Superligi: Odense BK - Randers FC 2-0 (1-0)

19 lipca na Nature Energy Park odbył się mecz rozgrywek duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Odense a Randersu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Odense 2-0. Na stadionie stawiło się 3 621 widzów.

Dania - Superliga
2020-07-19 16:00 | Stadion: Nature Energy Park | Widzów: 3621 | Arbiter: J. Kehlet
Odense BK
Randers FC
2
0
M. Fenger 29',61'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 starć jedenastka Odense wygrała 20 razy i zanotowała 14 porażek oraz 14 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Vito Hammershøj-Mistrati z Randersu. Była to dziewiąta minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Odense w 29. minucie spotkania, gdy Max Fenger zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomagał Jens Thomasen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Odense.

Na drugą połowę drużyna Odense wyszła w zmienionym składzie, za Mosesa Opondo wszedł Aron Þrándarson. Trener Randersu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Tobias Klysner, a murawę opuścił Mikkel Kallesøe.

Drugą połowę jedenastka Randersu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tosina Kehinde'a wszedł Mathias Nielsen.

W 61. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Max Fenger z Odense. Asystę zanotował Jørgen Skjelvik.

W 70. minucie za Mathiasa Grevego wszedł Frederik Lauenborg. A kibice Odense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mikkela Hyllegaarda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Issam Jebali. Od 74. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Randersu i jedną drużynie przeciwnej.

W 81. minucie Simon Piesinger został zmieniony przez Olivera Kristensena, co miało wzmocnić jedenastkę Randersu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Madsa Frøkjæra-Jensena na Andersa Klynge'a oraz Maksa Fengera na Sandera Svendsena. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Vito Hammershøj-Mistrati9′
84′ Mads Frøkjær-Jensen
Mikkel Kallesøe46′
90′ Troels Kløve Hallstrom
Tosin Kehinde46′
46′ Moses Opondo
Simon Piesinger81′
Jens Jakob Thomasen
Andre Romer80′
 29′, 61′ 89′ Max Johannes Whitta Fenger
Marvin Egho74′
73′ Issam Jebali
Mathias Nielsen46′
84′ Anders Ferslev Klynge
Oliver Bundgaard Kristensen81′
46′ Aron Elís Þrándarson
Tobias Klysner46′
73′ Mikkel Hyllegaard
Frederik Lauenborg70′
89′ Sander Svendsen
Issah Abdoulaye Salou

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Odense, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.