Liga duńska - Superligi: Aarhus Gymnastikforening - Randers FC 1-1 (0-0)

26 maja na Ceres Park w Århus odbyło się spotkanie rozgrywek duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Aarhusu a Randersu. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym pojedynku także wygrała ta drużyna 2-1, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 12 310 widzów.

Dania - Superliga
2019-05-26 18:00 | Stadion: Ceres Park & Arena | Widzów: 12310 | Arbiter: J. Maae
Aarhus Gymnastikforening
Randers FC
1
1
T. Sana 66'
M. Egho 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Jedenastka Randersu wygrała aż 19 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko sześć.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 49. minucie sędzia pokazał kartkę Jonasowi Bagerowi, zawodnikowi gości. W 56. minucie Alexander Ammitzbøll został zastąpiony przez Patricka Mortensena.

Chwilę później trener Aarhusu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Tobias Sana, a murawę opuścił Bror Blume. Tobias Sana bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to już jego siódma bramka w tegorocznych rozgrywkach. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter wręczył kartkę Jakobowi Ankersenowi z Aarhusu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aarhusu w 66. minucie spotkania, gdy Tobias Sana strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się Randersowi w tym sezonie, pojawił się Kasper Enghardt, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 67. minucie Frederika Lauenborga. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mustafę Aminiego z Aarhusu, a w 86. minucie Kaspra Enghardta z drużyny przeciwnej.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 73 ataki oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Marvin Egho wyrównał wynik meczu. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Jonas Bager.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Johnny Juul Thomsen80′
62′ Jakob Ankersen
Mikkel Kallesøe
71′ Mustafa Amini
Frederik Lauenborg67′
60′ Bror Emil Blume Jensen
Saba Lobzhanidze
Jens Dalsgaard Stage
Nicolai Søberg Poulsen
Mustapha Bundu
Benjamin Stokke69′
56′ Alexander Ammitzbøll
Tobias Damsgaard
60′  66′ (k.) Tobias Sana
Kasper Enghardt Pedersen67′ 86′
Benjamin Steenfeldt Hvidt
Mads Aaquist80′
Magnus Kaastrup Larsen
Mikael Boman
56′ Patrick Mortensen
Emil Riis Jakobsen69′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna Aarhusu w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.