Liga duńska - 9. kolejka Superligi: Vejle Boldklub - Broendby IF 0-2 (0-1)

W starciu 9. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 22 listopada, drużyna Vejle' Boldklub przegrała z Broendby 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Vejle Stadion.

M. Uhre 82'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Jedenastka Broendby wygrała aż 16 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 39. minucie sędzia ukarał kartkami Allana Sousę z Vejle' Boldklub oraz Jespera Grænge z zespołu gości.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Broendby w końcu przyniosły efekt bramkowy. W czwartej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Jesper Grænge. Sytuację bramkową stworzył Morten Wetche.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Broendby.

Trener Vejle' Boldklub postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Diego Montila i na pole gry wprowadził napastnika Arbnora Muçollego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 59. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 67. minucie Andrija Pavlović zastąpił Simona Hedlunda. Na 13 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Broendby doszło do zmiany. Hjörtur Hermannsson wszedł za Sigurda Rosteda. W 78. minucie kartką został ukarany Morten Wetche, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Broendby w 82. minucie spotkania, gdy Mikael Uhre strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Simon Hedlund.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Broendby doszło do zmiany. Lasse Vigen wszedł za Jespera Grænge. Kibice Broendby nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tobiasa Børkeeieta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Peter Bjur. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Marvin Schwäbe
59′ Tobias Mølgaard Henriksen
Morten Wetche Frendrup78′
39′ Allan Gonçalves Sousa
Peter Bjur86′
Arthur Kevin Yamga Tientcheu
Jesper Grænge Lindstrøm  45′ 39′ 86′
Saeid Ezatolahi Afagh
Josip Radošević
58′ Diego Nicolas Montiel
Anis Ben Slimane
58′ 63′ Arbnor Muçolli
Lasse Vigen Christensen86′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Zespół Vejle' Boldklub w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.