Liga duńska - 9. kolejka Superligi: Aarhus Gymnastikforening - FC Midtjylland 1-2 (0-2)

22 listopada na Ceres Park & Arena w Århus odbyło się spotkanie 9. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Aarhusu i Midtjyllandu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Midtjyllandu 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Grabarę występującego w Aarhusie.

S. Kaba 34'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 49 meczów drużyna Midtjyllandu wygrała 22 razy i zanotowała 19 porażek oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie sędzia przyznał kartkę Erikowi Sviatchenkowi z Midtjyllandu.

W tym czasie to zawodnicy Midtjyllandu otworzyli wynik. W 27. minucie bramkę zdobył Frank Ogochukwu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Midtjyllandu w 34. minucie spotkania, gdy Sory Kaba strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Frank Ogochukwu.

W 43. minucie kartką został ukarany Jesper Juelsgaard, zawodnik Aarhusu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Frankowi Ogochukwu z drużyny gości. Była to 51. minuta meczu. W 63. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Patrick Mortensen. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Midtjyllandu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Andersa Laustrupa. Na boisko wszedł Awer Bul, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 71. minucie w jedenastce Midtjyllandu doszło do zmiany. Mikael Anderson wszedł za Nicolasa Hautorpa. W tej samej minucie Albert Erlykke został zastąpiony przez Jóna Þorsteinssona.

Kibice Aarhusu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicklasa Heleniusa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Nicolai Søberg. W 88. minucie Gift Links został zmieniony przez Alexandra Munksgaarda, co miało wzmocnić jedenastkę Aarhusu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pione'a Sisto na Bozhidara Boykova. Drużynie Aarhusu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Midtjyllandu.

Erik Sviatchenko25′
43′ Jesper Juelsgaard
Frank Ogochukwu Onyeka  27′ 51′
83′ Nicolai Søberg Poulsen
Nicolas Martin Hautorp Madsen71′
71′ Albert Grønbæk Erlykke
Anders Laustrup Dreyer64′
 63′ (k.) Patrick Mortensen
Sory Kaba  34′
88′ Gift Links
Pione Sisto90′
Karl William Eskelinen
Mikkel Andersen
Mikkel Møller Lassen
Eric Joel Andersson
88′ Alexander Munksgaard Nielsen
Daniel Hoegh
Milan Jevtović
Mikael Neville Anderson71′
71′ Jón Dagur Þorsteinsson
Bozhidar Boykov Kraev90′
Benjamin Steenfeldt Hvidt
Awer Bul Mabil64′
83′ Nicklas Helenius Jensen
Lasse Vibe

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Aarhusu, a piłkarzom gości pokazał dwie.