Liga duńska - 8. kolejka Superligi: Odense BK - SonderjyskE Haderslev 0-0

W meczu 8. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 30 sierpnia, zespół Odense zremisował z Soenderjyskem 0-0. Mecz na Nature Energy Park obejrzało 7 337 widzów.

8. kolejka Dania - Superliga
2019-08-30 19:00 | Stadion: Nature Energy Park | Widzów: 7337 | Arbiter: S. Putros
Odense BK
SonderjyskE Haderslev
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 spotkania zespół Soenderjyskego wygrał 16 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między drugą a 32. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

W 58. minucie Ryan Johnson zastąpił Jacoba Laursena. W 65. minucie czerwoną kartkę obejrzał Johan Absalonsen, tym samym zespół gości musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Soenderjyskego doszło do zmiany. Eggert Jonsson wszedł za Marca Rojasa. Trener Odense postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Mosesa Opondo i na pole gry wprowadził napastnika Issama Jebalego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 76. minucie Mart Lieder został zmieniony przez Dannego Amankwaę, co miało wzmocnić zespół Soenderjyskego. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ramona Leeuwina na Mathiasa Grevego.

W 83. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Sebastianowi Mielitzowi, piłkarzowi gości. Chwilę później trener Soenderjyskego postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Rilwana Hassana wszedł Jeppe Simonsen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Madsowi Wintherowi i Janusowi Drachmannowi.

Sebastian Mielitz83′
58′ Ryan Johnson Laursen
Patrick Banggaard Jensen32′
84′ Ramon Stanley Remy Leeuwin
Christian Jakobsen
90′ Janus Mats Drachmann
Marco Rojas70′
Troels Kløve Hallstrom
Mads Winther Albæk90′
75′ Moses Opondo
Nikola Mirković
58′ Jacob Barrett Laursen
Ísak Óli Ólafsson
Daniel Obbekjær
Jeppe Friborg Simonsen88′
Julius Eskesen
Danny Kwasi Amankwaa76′
84′ Mathias Greve
Eggert Gunnthor Jonsson70′
75′ Issam Jebali
Victor Sylvestre Mpindi Ekani
Anders Kvindebjerg Jacobsen
Peter Christiansen

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gości dostali w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.