Liga duńska - 8. kolejka Superligi: Lyngby Boldklub - Aarhus Gymnastikforening 1-2 (1-0)

8 listopada na Lyngby Stadion odbyło się starcie 8. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Lyngby i Aarhusu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Aarhusu 2-1. Na stadionie zasiadło 300 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Grabarę występującego w Aarhusie.

8. kolejka Dania - Superliga
2020-11-08 14:00 | Stadion: Lyngby Stadion | Widzów: 300 | Arbiter: Morten Krogh
J. Þorsteinsson 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 meczów jedenastka Aarhusu wygrała 16 razy i zanotowała 14 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Lyngby nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie bramkę zdobył Victor Torp. Asystę zanotował Lasse Nielsen.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Rasmus Thellufsen z zespołu gospodarzy. Była to 19. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lyngby.

Jedenastka gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Kevin Diks. Przy strzeleniu gola pomógł Patrick Mortensen.

Niedługo później trener Lyngby postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Christiana Jakobsena wszedł Lasse Fosgaard, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Lyngby nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie. W 75. minucie Gift Links został zastąpiony przez Jóna Þorsteinssona. Trener Aarhusu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicklasa Heleniusa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Bror Blume. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę.

W 87. minucie arbiter ukarał kartką Jensa Gammelbego, piłkarza Lyngby.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jón Þorsteinsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aarhusu, strzelając kolejnego gola w 89. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Nicklasa Heleniusa.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Victor Torp z Lyngby. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Kamil Grabara
87′ Jens Martin Gammelby
Jesper Juelsgaard
86′ Mathias Hebo Rasmussen
Patrick Haakon Olsen
19′ 82′ Rasmus Thellufsen Pedersen
Bror Emil Blume Jensen75′
66′ Christian Jakobsen
Nicolai Søberg Poulsen
Marcel Ibsen Rømer
Albert Grønbæk Erlykke
 2′ 90′ Victor Torp Overgaard
Patrick Mortensen
81′ Lasse Emil Nielsen
Gift Links75′
Frederik August Albrecht Schram
Daniel Gadegaard Andersen
86′ Kasper Enghardt Pedersen
Mikkel Møller Lassen
66′ Lasse Fosgaard
Alexander Munksgaard Nielsen80′
Pascal Gregor
Milan Jevtović
82′ Kevin N'goyi Tshiembe
Jón Dagur Þorsteinsson75′  89′
Emil Kornvig
Benjamin Steenfeldt Hvidt
81′ Magnus Warming
Nicklas Helenius Jensen75′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Lyngby pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Aarhusu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.