Liga duńska - 8. kolejka Superligi: FC Nordsjaelland - Vejle Boldklub 1-1 (1-1)

8 listopada na Right te Dream Park w Farum odbył się mecz 8. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Nordslaellandu i Vejle' Boldklub. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 300 widzów.

8. kolejka Dania - Superliga
2020-11-08 14:00 | Stadion: Right to Dream Park | Widzów: 300 | Arbiter: Aydin Uslu
FC Nordsjaelland
Vejle Boldklub
1
1
M. Rygaard 4'
W. Faghir 22'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Nordslaellandu wygrał aż sześć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nordslaellandu w czwartej minucie spotkania, gdy Mikkel Rygaard strzelił z karnego pierwszego gola.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 22. minucie wynik ustalił Wahidullah Faghir. W zdobyciu bramki pomógł Jacob Schoop.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Nordslaelland: Ivanowi Mesíkowi w 29. i Kamalowi Sulemanie w 39. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie arbiter przyznał kartkę Saeidowi Ezatolahiemu z Vejle' Boldklub. W 65. minucie w zespole Nordslaellandu doszło do zmiany. Isaac Atanga wszedł za Abu Francisa.

W 68. minucie Lucas Jensen zastąpił Arbnora Muçollego. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Vejle' Boldklub doszło do zmiany. Ylber Ramadani wszedł za Thomasa Gundelunda. Po chwili trener Nordslaellandu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Joachim Rothmann, a murawę opuścił Jacob Christensen.

W 87. minucie Allan Sousa został zmieniony przez Arthura Yamgę, co miało wzmocnić zespół Vejle' Boldklub. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Frese'a na Olivera Villadsena oraz Johana Djourou na Tochiego Chukwuaniego. W drugiej połowie nie padły bramki.

Tobias Mølgaard Henriksen
29′ Ivan Mesík
Mads Greve
89′ Johan Djourou
Juhani Lauri Henrik Ojala
82′ Jacob Steen Christensen
Malte Meineche Amundsen
89′ Martin Frese
Saeid Ezatolahi Afagh56′
Mohammed Diomande
Lucas Tomas Jensen68′
Magnus Kofod Andersen
Allan Gonçalves Sousa87′
 4′ (k.) Mikkel Rygaard Jensen
Thomas Gundelund Nielsen76′
39′ Kamal Deen Sulemana
Jacob Schoop
65′ Abu Francis
Wahidullah Faghir  22′
Martin Vantruba
Alexander Brunst-Zöllner
89′ Oliver Villadsen
Matthew Anthony Briggs
Maxwell Woledzi
Lundrim Hetemi
Oliver Antman
Diego Nicolas Montiel
89′ Tochi Phil Chukwuani
Ylber Ramadani76′
65′ Isaac Atanga
Arthur Kevin Yamga Tientcheu87′
82′ Joachim Juhl Rothmann
Arbnor Muçolli68′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Vejle' Boldklub przyznał jedną.

Jedenastka Nordslaellandu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.