Liga duńska - 8. kolejka Superligi: Broendby IF - Odense BK 3-1 (1-0)

8 listopada na Brøndby Stadion w Brøndby odbyło się starcie 8. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Broendby i Odense'. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Broendby 3-1. Na stadionie stawiło się 300 widzów.

8. kolejka Dania - Superliga
2020-11-08 16:00 | Stadion: Brøndby Stadion | Widzów: 300 | Arbiter: Sandi Putros
M. Fenger 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 77 meczów zespół Broendby wygrał 37 razy i zanotował 18 porażek oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Broendby w 20. minucie spotkania, gdy Blás Riveros zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Mikael Uhre.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Broendby.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Andrija Pavlović. Bramka padła po podaniu Rezana Corlu.

Niedługo później Jesper Grænge wywołał eksplozję radości wśród kibiców Broendby, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Anthony Jung.

W 56. minucie za Marca Lunda wszedł Ayo Okosun. W 59. minucie Rezan Corlu został zmieniony przez Andreasa Bruusa, co miało wzmocnić zespół Broendby. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Madsa Frøkjæra-Jensena na Janusa Drachmanna w 71. minucie. W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andreasa Maxsa z Broendby, a w 71. minucie Ryana Johnsona z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie trener Odense' postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Max Whitta, a murawę opuścił Troels Kløve. Max Whitta spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach. Między 71. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Broendby: Blás Riveros, Andrija Pavlović, Mikael Uhre, na ich miejsce weszli: Peter Bjur, Simon Hedlund, Tobias Børkeeiet. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Emmanuela Sabbiego, Issama Jebalego zajęli: Aron Þrándarson, Mikkel Hyllegaard.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W piątej minucie doliczonego czasu pojedynku bramkę pocieszenia zdobył Max Whitta. Asystę zaliczył Janus Drachmann.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Kasper Larsen
62′ Andreas Maxso
Marco Lund56′
59′ Rezan Corlu
Jørgen Skjelvik
Morten Wetche Frendrup
Jeppe Theis Tverskov
 55′ Jesper Grænge Lindstrøm
Troels Kløve Hallstrom71′
 20′ 73′ Blás Miguel Riveros Galeano
Mads Frøkjær-Jensen71′
Josip Radošević
Jens Jakob Thomasen
 47′ 73′ Andrija Pavlović
Issam Jebali86′
83′ Mikael Uhre
Emmanuel Afriyie Mario Sabbi71′
Mads Hermansen
Sayouba Mande
Anton Skipper Hendriksen
Robin Dahl Østrøm
73′ Peter Bjur
Janus Mats Drachmann71′
83′ Tobias Borchgrevink Børkeeiet
Ayo Simon Okosun56′
73′ Simon Fredrik Hedlund
Aron Elís Þrándarson71′
Anis Ben Slimane
Mikkel Hyllegaard86′
59′ Andreas Bruus
Max Johannes Whitta Fenger71′  90′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Broendby w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.