Liga duńska - 8. kolejka Superligi: Aarhus Gymnastikforening - Esbjerg fB 1-0 (1-0)

W pojedynku 8. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 1 września, zespół Aarhusu wygrał z Esbjergiem 1-0 (1-0). Mecz na Ceres Park w Århus obejrzało 10 420 widzów.

8. kolejka Dania - Superliga
2019-09-01 12:00 | Stadion: Ceres Park & Arena | Widzów: 10420 | Arbiter: J. Maae
Aarhus Gymnastikforening
Esbjerg fB
1
0
J. Ankersen 40'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 spotkań jedenastka Esbjerga wygrała 18 razy i zanotowała 17 porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie kartkę dostał Jeppe Brinch-Vilhelmsen, zawodnik gości.

Jedyną bramkę meczu dla Aarhusu zdobył Jakob Ankersen w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Aarhusu.

Drugą połowę jedenastka Aarhusu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Williama Eskelinena wszedł Kasper Kristensen. W 51. minucie kartkę obejrzał Lasha Parunashvili z Esbjerga.

Trener Esbjerga postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił obrońcę Jeppe Brincha-Vilhelmsena i na pole gry wprowadził napastnika Mohammeda Daudę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 57. minucie Nicklas Helenius został zastąpiony przez Patricka Mortensena. Niedługo później trener Aarhusu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Jakoba Ankersena. Na boisko wszedł Zachary Duncan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mustaphę Bundu z Aarhusu, a w piątej minucie doliczonego czasu spotkania Jakoba Sørensena z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Esbjerg fB
46′ William Eskelinen
Jeppe Brinch-Vilhelmsen16′ 56′
 40′ 76′ Jakob Ankersen
Lasha Parunashvili51′
87′ Mustapha Bundu
Jakob Lungi Sørensen90′
57′ Nicklas Helenius
Adrian Tabarcea Petre
46′ Kasper Kristensen
Mathias Rosenørn
Alex Gersbach
Viktor Tranberg
Sebastian Lund Hausner
Mark Brink Christensen
76′ Zachary Duncan
Patrick Egelund77′
Jón Dagur Thorsteinsson
Mads Larsen86′
Alexander Ammitzbøll
Nicklas Røjkjær
57′ Patrick Mortensen
Mohammed Dauda56′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Aarhusu, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.