Liga duńska - 8. kolejka Superligi: Aalborg BK - FC Kopenhaga 1-0 (1-0)

W pojedynku 8. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 1 września, drużyna Aalborga zwyciężyła z FC Kopenhaga 1-0 (1-0). Mecz na Aalborg Portland Park obejrzało 11 645 widzów.

8. kolejka Dania - Superliga
2019-09-01 16:00 | Stadion: Aalborg Portland Park | Widzów: 11645 | Arbiter: J. Kehlet
Aalborg BK
FC Kopenhaga
1
0
K. Kusk 18'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 82 razy. Jedenastka FC Kopenhaga wygrała aż 42 razy, zremisowała 22, a przegrała tylko 18.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Kasper Kusk dla jedenastki Aalborga. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Aalborga.

Drugą połowę zespół Aalborga rozpoczął w zmienionym składzie, za Kaspra Pedersena wszedł Rasmus Thelander. Także w jedenastce FC Kopenhaga w czasie przerwy zaszły zmiany, za Pepa Masa wszedł Andreas Bjelland. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Aalborg: Patrickowi Olsenowi w 50. i Magnusowi Christensenowi w 59. minucie.

W 70. minucie za Magnusa Christensena wszedł Frederik Børsting. W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy FC Kopenhaga: Karlo Bartolec, Mohammed Daramy, a na ich miejsce weszli Guillermo Varela, Michael Santos. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andreasa Bjellanda z FC Kopenhaga, a w 80. minucie Jakoba Ahlmanna z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener Aalborga postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kaspra Kuska wszedł Kristoffer Pallesen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Aalborga utrzymać prowadzenie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Lucas Andersen, piłkarz gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sten Michael Grytebust
80′ Jakob Ahlmann
Pierre Bengtsson
Patrick Kristensen
Victor Nelsson
Jores Okore
Sotirios Papagiannopoulos
46′ Kasper Pedersen
Guillermo Varela74′
 18′ 86′ Kasper Kusk Vangsgaard
Rasmus Falk Jensen
90′ Lucas Andersen
José Carlos Gonçalves Rodrigues
59′ 70′ Magnus Christensen
Pep Biel Mas Jaume46′
Iver Fossum
Jens Stage
50′ Patrick Haakon Olsen
Michael Nicolás Santos Rosadilla74′
Mikkel Kaufmann
Pieros Soteriou
Andreas Hansen
Karl-Johan Johnsson
86′ Kristoffer Pallesen
Karlo Bartolec74′
46′ Rasmus Thelander
Andreas Bjelland46′ 79′
70′ Frederik Børsting
Bryan Oviedo
Jeppe Pedersen
Mohammed Daramy74′
Oliver Klitten
Nicolaj Thomsen
Tom van Weert

Przewaga jedenastki FC Kopenhaga w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Aalborga otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.