Liga duńska - 7. kolejka Superligi: Esbjerg fB - FC Nordsjaelland 0-0

W starciu 7. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 6 maja, zespół Esbjerga zremisował z Nordslaellandem 0-0. Mecz na Blue Water Arena obejrzało 5 014 widzów.

7. kolejka Dania - Superliga
2019-05-06 19:00 | Stadion: Blue Water Arena | Widzów: 5014 | Arbiter: J. Kehlet
Esbjerg fB
FC Nordsjaelland
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki drużyna Esbjerga wygrała 19 razy i zanotowała 13 porażek oraz 11 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Esbjerga wyszła w zmienionym składzie, za Marka Brinka wszedł Jeppe Brinch-Vilhelmsen. Trener Esbjerga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Adrian Petre, a murawę opuścił Yuriy Yakovenko.

W 69. minucie sędzia wręczył kartkę Madsowi Pedersenowi z Nordslaellandu. W 72. minucie Mathias Kristensen został zastąpiony przez Emmanuela Otiego. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Esbjerg: Jakobowi Sørensenowi w 73. i Emmanuelowi Otiemu w 77. minucie.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Nordslaellandu doszło do zmiany. Mikkel Damsgaard wszedł za Godswaya Donyoha. Trener Nordslaellandu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mathiasa Rasmussena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Mads Pedersen. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Nordslaellandu doszło do zmiany. Isaac Atanga wszedł za Jonathana Amona.

Mads Pedersen69′ 87′
72′ Mathias Laustrup Kristensen
Ulrik Yttergård Jenssen
46′ Mark Brink Christensen
Jacob Steen Christensen
Joni Kauko
Magnus Kofod Andersen
Lasha Parunashvili
Mohammed Kudus
73′ Jakob Lungi Sørensen
Andreas Skov Olsen
64′ Yuriy Yakovenko
Jonathan Amon90′
Carl Johan Holse Justesen
Godsway Donyoh79′
Lasse Askou Mikkelsen
Peter Vindahl Jensen
46′ Jeppe Brinch-Vilhelmsen
Viktor Tranberg
Simon Bækgård
Mikkel Damsgaard79′
72′ 77′ Emmanuel Oti Essigba
Nicklas Strunck Jakobsen
Adnane Tighadouini
Isaac Atanga90′
William Allin Møller
Mathias Rasmussen87′
64′ Adrian Tabarcea Petre
Joachim Juhl Rothmann

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Nordslaellandu wręczył jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.