Liga duńska - 6. kolejka Superligi: SonderjyskE Haderslev - Vejle Boldklub 4-1 (1-1)

W starciu 6. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 28 kwietnia, drużyna Soenderjyskego wygrała z Vejle Boldklub 4-1 (1-1). Mecz na Sydbank Park w Haderslev obejrzało 5 798 widzów.

V. Yurchenko 16'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Vejle Boldklub wygrała aż dziewięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Vejle Boldklub otworzyli wynik. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Vladlen Yurchenko. Asystę przy golu zanotował Malte Amundsen.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Branko Ilicz, zawodnik gości. W tej samej minucie arbiter wyrzucił z boiska Viljormura Davidsena z Vejle Boldklub.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 41. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Johan Absalonsen.

W 45. minucie żółtą kartkę otrzymał Eggert Jonsson z drużyny gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Niki Zimling, zawodnik Soenderjyskego.

Niedługo później Stefan Gartenmann wywołał eksplozję radości wśród kibiców Soenderjyskego, zdobywając kolejną bramkę w 53. minucie meczu. Asystę zaliczył Christian Jakobsen.

W 58. minucie Vladlen Yurchenko został zastąpiony przez Kerima Memiję. A trener Vejle Boldklub wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Arbnora Muçollego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Imed Louati.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 71. minucie wynik na 3-1 podwyższył Christian Jakobsen. Przy strzeleniu gola pomógł Marco Rojas.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Vejle Boldklub doszło do zmiany. Vladis-Emmerson Illoy-Ayyet wszedł za Branka Ilicza. W 79. minucie żółtą kartkę obejrzał Ylber Ramadani z Vejle Boldklub. Chwilę później trener Soenderjyskego postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Rasmus Vinderslev, a murawę opuścił Christian Jakobsen.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie spotkania zmusił do kapitulacji bramkarza Marco Rojas. Bramka padła po podaniu Rasmusa Vindersleva.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Thomas Hagelskjær
 53′ Stefan Gartenmann
Melker Hallberg
 71′ 82′ Christian Jakobsen
Ylber Ramadani79′
45′ 58′ Eggert Gunnthor Jonsson
Vladlen Yurchenko  16′ 58′
50′ 59′ Niki Dige Zimling
Gustaf Nilsson
Mart Lieder
Serhii Gryn
 41′ (k.) Johan Hindsgaul Absalonsen
Kerim Memija58′
59′ Victor Sylvestre Mpindi Ekani
Mathias Hebo Rasmussen
58′  90′ Marco Rojas
Lundrim Hetemi
82′ Rasmus Hjorth Vinderslev
Arbnor Muçolli67′
Senad Jarović
Jonas Andersen

Piłkarze gości dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.