Liga duńska - 6. kolejka Superligi: FC Nordsjaelland - FC Midtjylland 1-2 (1-0)

29 kwietnia na Right te Dream Park w Farum odbyło się starcie 6. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Nordslaellandu i Midtjyllandu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Midtjyllandu 2-1. Na stadionie zasiadło 2 413 widzów.

6. kolejka Dania - Superliga
2019-04-29 19:00 | Stadion: Right to Dream Park | Widzów: 2413 | Arbiter: S. Putros
FC Nordsjaelland
FC Midtjylland
1
2
J. Amon 19'
P. Onuachu 50',61'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 55 pojedynków drużyna Midtjyllandu wygrała 24 razy i zanotowała 16 porażek oraz 15 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Erik Sviatchenko z Midtjyllandu. Była to 16. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nordslaellandu w 19. minucie spotkania, gdy Jonathan Amon strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Mikkel Damsgaard.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nordslaellandu.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Ebere Onuachu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Marc Dal.

W 58. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Mohammedowi Kudusowi z zespołu gospodarzy.

Niedługo później Ebere Onuachu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Midtjyllandu, strzelając kolejnego gola w 61. minucie pojedynku. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Marc Dal.

Chwilę później trener Nordslaellandu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Jacob Christensen, a murawę opuścił Mikkel Damsgaard. A trener Midtjyllandu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gustava Wikheima. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Evander. W 73. minucie żółtą kartkę dostał Gustav Wikheim, piłkarz gości.

W tej samej minucie sędzia wyrzucił z boiska Abdula Mumina z Nordslaellandu. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Karla Bartolca, zawodnika Nordslaellandu. W 75. minucie Jonathan Amon został zastąpiony przez Godswaya Donyoha.

W 77. minucie Ogochukwu Frank został zmieniony przez Awera Mabila, co miało wzmocnić drużynę Midtjyllandu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Magnusa Andersena na Mathiasa Rasmussena w 89. minucie. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Midtjylland: Ebere'owi Onuachu w 80. minucie i Marcowi Dalowi w czwartej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Jesper Hansen
74′ Karlo Bartolec
Eric Joel Andersson
73′ Abdul Mumin
Erik Sviatchenko16′
63′ Mikkel Damsgaard
Frank Ogochukwu Onyeka77′
89′ Magnus Kofod Andersen
Evander da Silva Ferreira66′
58′ Mohammed Kudus
Jakob Poulsen
 19′ 75′ Jonathan Amon
Awer Bul Mabil77′
63′ Jacob Steen Christensen
Rafał Kurzawa
75′ Godsway Donyoh
Ayo Simon Okosun
89′ Mathias Rasmussen
Gustav Mendonca Wikheim66′ 73′
Joachim Juhl Rothmann
José Francisco dos Santos Júnior

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna Midtjyllandu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.