Liga duńska - 6. kolejka Superligi: AC Horsens - FC Nordsjaelland 1-1 (1-0)

25 października na CASA Arena Horsens odbył się pojedynek 6. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Horsensu i Nordslaellandu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

A. Francis 88'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Jedenastka Nordslaellandu wygrała aż 18 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Horsensu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry bramkę zdobył Hallur Hansson.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Thorowi Søndergaardowi z Horsensu. Była to 24. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Horsensu.

W 50. minucie kartkę otrzymał Johan Djourou z zespołu gości. W 70. minucie za Isaaca Atangę wszedł Abu Francis.

W tej samej minucie w jedenastce Nordslaellandu doszło do zmiany. Joachim Rothmann wszedł za Mohammeda Diomande'a. W 76. minucie Johan Djourou został zmieniony przez Ivana Mesíka, a za Martina Frese'a wszedł na boisko Tochi Chukwuani, co miało wzmocnić zespół Nordslaellandu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thora Søndergaarda na Jacoba Buusa oraz Nicolaiego Brocka-Madsena na Muamera Brajanaca.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 139 ataków oddała tylko siedem celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Abu Francis. Asystę zanotował Mads Thychosen.

W 89. minucie w drużynie Horsensu doszło do zmiany. Jonas Skjøtt wszedł za Kjartana Finnbogasona. W następstwie utraty bramki trener Horsensu postanowił zagrać agresywniej. W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku zmienił pomocnika Loukę Pripa i na pole gry wprowadził napastnika Caspera Tengstedta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Minutę później arbiter ukarał kartką Alexandra Ludwiga, zawodnika Horsensu.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Ulrik Yttergård Jenssen
90′ Alexander Ludwig
Johan Djourou50′ 76′
24′ 78′ Thor Søndergaard Lange
Mikkel Rygaard Jensen
90′ Louka Daniel Prip Andreasen
Mads Døhr Thychosen
Jonas Søndberg Thorsen
Martin Frese87′
Rune Frantsen
Magnus Kofod Andersen
 16′ Hallur Hansson
Mohammed Diomande70′
79′ Nicolai Brock-Madsen
Isaac Atanga70′
89′ Kjartan Henry Finnbogason
Kamal Deen Sulemana
Michael Lansing
Martin Vantruba
78′ Jacob Buus Jacobsen
Ivan Mesík76′
Magnus Risgaard Jensen
Oliver Villadsen
89′ Jonas Skjøtt Gemmer
Jacob Steen Christensen
79′ Muamer Brajanac
Tochi Phil Chukwuani87′
Ágúst Eðvald Hlynsson
Abu Francis70′  88′
90′ Casper Tengstedt
Joachim Juhl Rothmann70′

Przewaga drużyny Nordslaellandu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.