Liga duńska - 6. kolejka Superligi: Aarhus Gymnastikforening - FC Kopenhaga 0-1 (0-1)

25 października na Ceres Park & Arena w Århus odbyło się spotkanie 6. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Aarhusu i FC Kopenhaga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Kopenhaga 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Grabarę występującego w Aarhusie.

6. kolejka Dania - Superliga
2020-10-25 18:00 | Stadion: Ceres Park & Arena | Arbiter: Mads-Kristoffer Kristoffersen
Aarhus Gymnastikforening
FC Kopenhaga
0
1
J. Wind 9'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 73 starcia drużyna FC Kopenhaga wygrała 34 razy i zanotowała 18 porażek oraz 21 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla FC Kopenhaga zdobył z karnego Jonas Older w dziewiątej minucie.

Między 11. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Kopenhaga.

W 59. minucie za Benjamina Steenfeldta wszedł Bror Blume. W 60. minucie w zespole Aarhusu doszło do zmiany. Gift Links wszedł za Jóna Thorsteinssona.

Po godzinie gry sędzia pokazał żółtą kartkę Kamilowi Grabarze, piłkarzowi Aarhusu. W tej samej minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Nicolai Søberg z Aarhusu i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 11. minucie. W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patricka Mortensena z Aarhusu, a w 72. minucie Mohammeda Daramego z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w zespole Aarhusu doszło do zmiany. Kevin Diks wszedł za Alexandra Munksgaarda. Mikkel Kaufmann z FC Kopenhaga w 77. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 28. minucie. Trener Aarhusu postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Alberta Erlykkego i na pole gry wprowadził napastnika Nicklasa Heleniusa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener FC Kopenhaga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Mohammeda Daramego. Na boisko wszedł Pep Biel, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej trzeciej minucie starcia, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Karlowi-Johanowi Johnssonowi i Giftowi Linksowi. W drugiej połowie nie padły gole.

Kaufmann
61′ Kamil Grabara
Karl-Johan Anton Johnsson90′
72′ Alexander Munksgaard Nielsen
Mohammed Daramy72′ 79′
14′ 59′ Benjamin Steenfeldt Hvidt
Rasmus Falk Jensen
11′ 61′ Nicolai Søberg Poulsen
José Carlos Gonçalves Rodrigues34′
77′ Albert Grønbæk Erlykke
Viktor Gorridsen Fischer
62′ Patrick Mortensen
Jonas Older Wind  9′ (k.) 90′
60′ Jón Dagur Þorsteinsson
Mikkel Kaufmann Sørensen28′ 77′
Karl William Eskelinen
Sten Michael Grytebust
72′ Kevin Diks Bakarbessy
Karlo Bartolec
Jesper Juelsgaard
Pierre Bengtsson88′
59′ Bror Emil Blume Jensen
Marios Oikonomou
Milan Jevtović
Pep Biel Mas Jaume79′
60′ 90′ Gift Links
Robert Mudražija
77′ Nicklas Helenius Jensen
Rasmus Winther Højlund90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie trzy żółte kartki, a w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół Aarhusu w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.