Liga duńska - 6. kolejka Superligi: Aarhus Gymnastikforening - AC Horsens 3-1 (3-0)

28 kwietnia na Ceres Park w Århus odbył się pojedynek 6. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Aarhusu i Horsensu. Mecz zakończył się zwycięstwem Aarhusu 3-1. Starcie obejrzało 9 086 widzów.

6. kolejka Dania - Superliga
2019-04-28 14:00 | Stadion: Ceres Park & Arena | Widzów: 9086 | Arbiter: M. Krogh
L. Andreasen 69'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań zespół Horsensu wygrał 12 razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Horsensu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Aarhusu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Youssef Toutouh wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aarhusu, zdobywając bramkę w 27. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Tobias Sana.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aarhusu w 32. minucie spotkania, gdy Mustapha Bundu strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Adama Guira.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aarhusu w 45. minucie spotkania, gdy Alexander Ammitzbøll strzelił trzeciego gola.

Trener Horsensu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tobiasa Arndala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Sebastian Avanzini. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić pierwszego gola. W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Frederika Tingagera z Aarhusu, a w 64. minucie Siverta Heltnego z drużyny przeciwnej.

W 65. minucie Nicolai Brock-Madsen zastąpił Loukę Andreasena.

Piłkarze Horsensu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Louka Andreasen. Przy strzeleniu gola pomagał Michael Lumb.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Aarhus: Benjaminowi Hvidtowi w 76. i Adamie Guirze w 80. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Matej Delač
60′ Frederik Beyer Tingager
Michael Lumb
83′ Tobias Sana
Peter Nymann Mikkelsen
Bror Emil Blume Jensen
Soren Reese81′
80′ Adama Guira
Hallur Hansson
 27′ 71′ Youssef Toutouh
Sivert Heltne Nilsen64′
 32′ 76′ Mustapha Bundu
Bjarke Halfdan Jacobsen
 45′ Alexander Ammitzbøll
Tobias Arndal53′
76′ Kasper Lunding Jakobsen
Frederik Mortensen
71′ 76′ Benjamin Steenfeldt Hvidt
Louka Daniel Prip Andreasen65′  69′
83′ Magnus Kaastrup Larsen
Sammy Solitaire Siddharta Skytte

Przewaga jedenastki Horsensu w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Aarhusu, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.