Liga duńska - 6. kolejka Superligi: Aalborg BK - Vejle Boldklub 1-3 (1-1)

26 października na Aalborg Portland Park odbył się mecz 6. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Aalborgu i Vejle' Boldklub. Starcie zakończyło się zwycięstwem Vejle' Boldklub 3-1.

S. Ezatolahi 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Drużyna Aalborgu wygrała aż 16 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie kartkę otrzymał Saeid Ezatolahi z Vejle' Boldklub.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aalborgu w 12. minucie spotkania, gdy Frederik Børsting strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Jakob Ahlmann.

W 19. minucie kartką został ukarany Kristoffer Pallesen, zawodnik Aalborgu. W 20. minucie za Arthura Yamgę wszedł Tobias Henriksen.

Jedenastka Aalborgu niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 18 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Allan Sousa. Bramka padła po podaniu Jacoba Schoopa.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Oscarowi Hiljemarkowi, piłkarzowi gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 54. minucie w zespole Vejle' Boldklub doszło do zmiany. Goran Sjöström wszedł za Juhaniego Ojalę. W 56. minucie arbiter przyznał kartkę Wahidullahowi Faghirowi z jedenastki gości.

Trener Aalborgu postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Frederika Børstinga i na pole gry wprowadził napastnika Tima Pricę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 68. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Aalborgu: Mathias Ross, Lucas Andersen, Jakob Ahlmann, na ich miejsce weszli: Daniel Granli, Kasper Kusk, Lukas Klitten. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Arbnora Muçollego, Ylbera Ramadaniego, Wahidullaha Faghira zajęli: Lucas Jensen, Lundrim Hetemi, Leonel Dahl.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie Allan Sousa po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-2. Przy strzeleniu gola asystował Leonel Dahl.

W samej końcówce pojedynku w jedenastce Aalborgu doszło do zmiany. Tom van Weert wszedł za Joresa Okore'a.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Vejle' Boldklub, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej pierwszej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Saeid Ezatolahi.

Trzy minuty później sędzia ukarał kartką Malte Meinechego, zawodnika Vejle' Boldklub. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Indy Groothuizen
89′ Jores Okore
Arthur Kevin Yamga Tientcheu20′
69′ Mathias Ross Jensen
Mads Greve
Rasmus Thelander
Juhani Lauri Henrik Ojala54′
Pedro Ferreira
Malte Meineche Amundsen90′
19′ Kristoffer Pallesen
Saeid Ezatolahi Afagh  90′ 12′
 12′ 68′ Frederik Børsting
Allan Gonçalves Sousa  30′, 86′
Iver Fossum
Arbnor Muçolli68′
81′ Jakob Ahlmann
Ylber Ramadani69′
35′ Oscar Hiljemark
Jacob Schoop
81′ Lucas Andersen
Wahidullah Faghir56′ 69′
Andreas Hansen
Alexander Brunst-Zöllner
69′ Daniel Fredrik Granli
Thomas Gundelund Nielsen
81′ Lukas Sparre Klitten
Tobias Mølgaard Henriksen20′
Malthe Höjholt
Goran Alexander Sjöström Milošević54′
81′ Kasper Kusk Vangsgaard
Leonel Dahl Montano69′
68′ Tim Prica
Lundrim Hetemi69′
89′ Tom van Weert
Lucas Tomas Jensen68′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Vejle' Boldklub przyznał trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.