Liga duńska - 5. kolejka Superligi: FC Midtjylland - Odense BK 3-1 (0-1)

W spotkaniu 5. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 17 października, zespół Midtjyllandu wygrał z Odense' 3-1 (0-1). Mecz odbył się na MCH Arena w Herning.

E. Sabbi 26'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 58 pojedynków drużyna Midtjyllandu wygrała 28 razy i zanotowała 19 porażek oraz 11 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Odense' w 26. minucie spotkania, gdy Emmanuel Sabbi zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Mads Frøkjær-Jensen.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aya Okosuna z Odense', a w 33. minucie Jensa-Lysa Cajustego z drużyny przeciwnej. W 43. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Odense'.

Na drugą połowę zespół Odense' wyszedł w zmienionym składzie, za Mikkela Hyllegaarda wszedł Marco Lund. W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sory'ego Kabę z Midtjyllandu, a w 56. minucie Emmanuela Sabbiego z drużyny przeciwnej.

W 64. minucie Emmanuel Sabbi został zastąpiony przez Maksa Whittę. W 66. minucie kartkę dostał Jens Thomasen, piłkarz gości.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Sory Kaba. Bramka padła po podaniu Erika Sviatchenka.

Trener Midtjyllandu postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Awera Bula i na pole gry wprowadził napastnika Lasse Vibego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Jens-Lys Cajuste został zmieniony przez Nicolasa Hautorpa, co miało wzmocnić zespół Midtjyllandu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Madsa Frøkjæra-Jensena na Arona Þrándarsona.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Midtjyllandu przyniosły efekt bramkowy. W 81. minucie Anders Laustrup dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy golu zaliczył Sory Kaba.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Aron Þrándarson z zespołu gości.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Midtjyllandu, zdobywając kolejną bramkę. W 86. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Pione Sisto.

W doliczonym czasie gry sędzia przyznał kartkę Marcowi Lundowi z Odense'. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Jørgen Skjelvik
33′ 72′ Jens-Lys Michel Cajuste
Ayo Simon Okosun31′
 81′ Anders Laustrup Dreyer
Troels Kløve Hallstrom
 86′ Pione Sisto
Jens Jakob Thomasen66′
43′ (k.) Evander da Silva Ferreira
Emmanuel Afriyie Mario Sabbi  26′ 56′ 64′
72′ Awer Bul Mabil
Mikkel Hyllegaard46′
 66′ 50′ Sory Kaba
Janus Mats Drachmann
72′ Nicolas Martin Hautorp Madsen
Aron Elís Þrándarson75′ 85′
72′ Lasse Vibe
Max Johannes Whitta Fenger64′

Jedenastka Midtjyllandu była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zespół Odense' zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, a w drugiej cztery. Zawodnicy Midtjyllandu dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka Odense' w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.