Liga duńska - 5. kolejka Superligi: Esbjerg fB - Odense BK 0-0

W pojedynku 5. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 23 kwietnia, drużyna Esbjerga zremisowała z Odense 0-0. Mecz na Blue Water Arena obejrzało 5 601 widzów.

5. kolejka Dania - Superliga
2019-04-23 19:00 | Stadion: Blue Water Arena | Widzów: 5601 | Arbiter: M. Redder
Esbjerg fB
Odense BK
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 54 mecze zespół Odense wygrał 24 razy i zanotował 19 porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Esbjerg: Rodolphowi Austinowi w 16. i Lasie Parunashvilemu w 35. minucie.

Trener Odense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Jens Thomasen, a murawę opuścił Mathias Greve. A kibice Esbjerga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emmanuela Otiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Adrian Petre.

W 77. minucie Anders Jacobsen zastąpił Rasmusa Kanstrupa. W 78. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Mathias Kristensen, William Møller, a na ich miejsce weszli Adnane Tighadouini, Carlo Holse. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Emmanuelowi Otiemu z Esbjerga. Była to 83. minuta starcia.

Alexander Ludwig
16′ Rodolph William Austin
Oliver Lund Poulsen
Markus Halsti
Jeppe Theis Tverskov
Joni Kauko
Janus Mats Drachmann
35′ Lasha Parunashvili
Mathias Greve61′
Jakob Lungi Sørensen
Troels Kløve Hallstrom
78′ Adnane Tighadouini
Casper Nielsen
66′ Adrian Tabarcea Petre
Bashkim Kadrii
78′ Carlo Holse
Daniel Obbekjær
78′ Mathias Laustrup Kristensen
Mads Frøkjær-Jensen
66′ 83′ Emmanuel Oti Essigba
Jens Jakob Thomasen61′
78′ William Allin Møller
Rasmus Kanstrup Festersen77′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Esbjerga wręczył trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka Odense w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.