Liga duńska - 5. kolejka Superligi: AC Horsens - SonderjyskE Haderslev 0-1 (0-0)

21 kwietnia na CASA Arena Horsens odbyło się spotkanie 5. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Horsensu i Soenderjyskego. Mecz zakończył się zwycięstwem Soenderjyskego 1-0. Na stadionie zasiadło 2 633 widzów.

5. kolejka Dania - Superliga
2019-04-21 16:00 | Stadion: CASA Arena Horsens | Widzów: 2633 | Arbiter: J. Burchardt
AC Horsens
SonderjyskE Haderslev
0
1
T. Juel-Nielsen 79'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 pojedynków zespół Soenderjyskego wygrał 15 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Horsensu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W piątej minucie na plac gry wszedł Oliver Drost, a murawę opuścił Kasper Junker.

W 15. minucie kartkę obejrzał Oliver Drost z drużyny gospodarzy. W 28. minucie Marc Pedersen został zastąpiony przez Thomasa Jula-Nielsena. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom SoenderjyskE: Alexandrowi Hartmannowi w 41. minucie i Nikiemu Zimlingowi w trzeciej minucie doliczonego czasu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Eggerta Jonssona z Soenderjyskego, a w 54. minucie Sammego Skyttego z drużyny przeciwnej. Trener Soenderjyskego postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Eggerta Jonssona i na pole gry wprowadził napastnika Marca Rojasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Mathiasowi Nielsenowi, piłkarzowi gospodarzy. W 71. minucie Peter Christiansen został zmieniony przez Dannego Amankwaę, co miało wzmocnić drużynę Soenderjyskego. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sammego Skyttego na Siverta Heltnego.

Jedyną bramkę meczu dla Soenderjyskego zdobył Thomas Juel-Nielsen w 79. minucie. W 84. minucie kartkę dostał Stefan Gartenmann z Soenderjyskego.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Horsensu doszło do zmiany. Michael Lumb wszedł za Sørena Reesego.

Marc Pedersen28′
85′ Soren Reese
Alexander Hartmann Bah41′
Bjarke Halfdan Jacobsen
Christian Jakobsen
68′ Mathias Nielsen
Eggert Gunnthor Jonsson48′ 60′
54′ 79′ Sammy Solitaire Siddharta Skytte
Niki Dige Zimling45′
5′ Kasper Junker
Thomas Juel-Nielsen28′  79′
85′ Michael Lumb
Jeppe Friborg Simonsen
79′ Sivert Heltne Nilsen
Danny Kwasi Amankwaa71′
Frederik Mortensen
Victor Sylvestre Mpindi Ekani
Louka Daniel Prip Andreasen
Marco Rojas60′
5′ 15′ Oliver Drost
Senad Jarović

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gości, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Horsensu otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.