Liga duńska - 5. kolejka Superligi: Aarhus Gymnastikforening - AC Horsens 3-0 (1-0)

W starciu 5. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 18 października, zespół Aarhusu wygrał z Horsensem 3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Ceres Park & Arena w Århus. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Grabarę występującego w Aarhusie.

C. Højer 68'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania zespół Horsensu wygrał 10 razy i zanotował dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jacob Buus z Horsensu. Była to 17. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Aarhusu w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pół godzinie gry bramkę zdobył Albert Erlykke. Asystę zaliczył Jón Thorsteinsson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Aarhusu.

Drugą połowę zespół Horsensu rozpoczął w zmienionym składzie, za Jacoba Buusa wszedł Peter Nymann. W 50. minucie żółtą kartkę dostał Hallur Hansson z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aarhusu w 53. minucie spotkania, gdy Patrick Mortensen strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Albert Erlykke.

W 57. minucie Jonas Søndberg został zastąpiony przez Kjartana Finnbogasona. W tej samej minucie w zespole Horsensu doszło do zmiany. Lirim Qamili wszedł za Caspera Tengstedta. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nicolaiego Søberga, zawodnika gospodarzy.

W 66. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Bjarke Jacobsen osłabiając tym samym drużynę gości. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Horsensu doszło do zmiany. Jonas Skjøtt wszedł za Jannika Pohla.

Niedługo później Casper Højer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aarhusu, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie meczu. W 80. minucie boisko opuścili zawodnicy Aarhusu: Kevin Diks, Søren Tengstedt, Gift Links, a na ich miejsce weszli Alexander Munksgaard, Benjamin Steenfeldt, Jón Thorsteinsson.

W 89. minucie żółtą kartkę otrzymał Jonas Skjøtt z Horsensu. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia sędzia wskazał na wapno, jednak Kjartan Finnbogason spudłował fatalnie. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Matej Delač
80′ Alexander Munksgaard Nielsen
Jacob Buus Jacobsen17′ 46′
Sebastian Lund Hausner
Malte Kiilerich Hansen
Frederik Beyer Tingager
Alexander Ludwig
 68′ Casper Højer Nielsen
Thor Søndergaard Lange
Patrick Haakon Olsen
Bjarke Halfdan Jacobsen66′
63′ Nicolai Søberg Poulsen
Louka Daniel Prip Andreasen
80′ Benjamin Steenfeldt Hvidt
Jonas Søndberg Thorsen57′
 31′ Albert Grønbæk Erlykke
Casper Tengstedt57′
 53′ Patrick Mortensen
Hallur Hansson50′
80′ Jón Dagur Thorsteinsson
Jannik Pohl67′
Karl William Eskelinen
Michael Lansing
80′ Kevin Diks Bakarbessy
Peter Nymann Mikkelsen46′
Jesper Juelsgaard
Magnus Risgaard Jensen
Milan Jevtović
Jonas Skjøtt Gemmer67′ 89′
80′ Gift Links
Nicolai Brock-Madsen
Nicklas Helenius Jensen
Kjartan Henry Finnbogason57′ 90′ (k.)
80′ Søren Tengstedt
Lirim Qamili57′

Piłkarze gości dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Horsensu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.