Liga duńska - 4. kolejka Superligi: SonderjyskE Haderslev - FC Kopenhaga 1-2 (0-1)

W spotkaniu 4. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 3 sierpnia, drużyna Soenderjyskego przegrała z FC Kopenhaga 1-2 (0-1). Mecz na Sydbank Park w Haderslev obejrzało 7 417 widzów.

4. kolejka Dania - Superliga
2019-08-03 16:00 | Stadion: Sydbank Park | Widzów: 7417 | Arbiter: P. Kjærsgaard-Andersen
J. Stage 49'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Zespół FC Kopenhaga wygrał aż 30 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gości objęła prowadzenie. W drugiej minucie Dame N'Doye dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jonas Older.

Od 17. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FC Kopenhaga i dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Kopenhaga.

Drugą połowę zespół FC Kopenhaga rozpoczął w zmienionym składzie, za Rasmusa Falka wszedł Jens Stage.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Christian Jakobsen.

Prawie natychmiast Jens Stage wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Kopenhaga, strzelając kolejnego gola w 49. minucie pojedynku. Asystę zanotował Carlo Holse.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom SoenderjyskE: Stefanowi Gartenmannowi w 53. i Christianowi Jakobsenowi w 59. minucie. W 65. minucie Viktor Fischer został zmieniony przez Pepa Masa. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Soenderjyskego doszło do zmiany. Victor Mpindi wszedł za Marca Rojasa.

Trener Soenderjyskego postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Christiana Jakobsena i na pole gry wprowadził napastnika Petera Christiansena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener FC Kopenhaga postanowił wzmocnić formację obronną i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Pierre'a Bengtssona. Na boisko wszedł Bryan Oviedo, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 82. minucie w drużynie Soenderjyskego doszło do zmiany. Danny Amankwaa wszedł za Nicholasa Marfelta.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Sten Michael Grytebust
36′ Patrick Banggaard Jensen
Pierre Bengtsson80′
53′ Stefan Gartenmann
Victor Enok Nelsson
82′ Nicholas Marfelt
Sotirios Papagiannopoulos
Alexander Hartmann Bah
Guillermo Varela
 47′ 59′ 76′ Christian Jakobsen
Rasmus Falk Jensen46′
68′ Marco Rojas
José Carlos Gonçalves Rodrigues32′
17′ Mads Winther Albæk
Bryan Josué Oviedo Jiménez80′
82′ Danny Kwasi Amankwaa
Pep Biel Mas Jaume65′
Eggert Gunnthor Jonsson
Jens Dalsgaard Stage46′  49′
68′ Victor Sylvestre Mpindi Ekani
Nicolaj Thomsen
76′ Peter Christiansen
Pieros Soteriou

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Soenderjyskego, a zawodnikom gości wręczył trzy.