Liga duńska - 4. kolejka Superligi: Randers FC - Hobro IK 1-0 (1-0)

W starciu 4. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 19 kwietnia, zespół Randersu wygrał z Hobro 1-0 (1-0). Mecz na Cepheus Park Randers obejrzało 3 757 widzów.

4. kolejka Dania - Superliga
2019-04-19 16:00 | Stadion: Cepheus Park Randers | Widzów: 3757 | Arbiter: M. Krogh
Randers FC
Hobro IK
1
0
E. Riis 6'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Randersu wygrała aż 10 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Emil Riis dla zespołu Randersu. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomógł Kasper Enghardt.

Między 22. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Hobro i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Randersu.

W 64. minucie w drużynie Hobro doszło do zmiany. Sebastian Grønning wszedł za Juliana Kristoffersena. W 67. minucie Marvin Egho zastąpił Mikaela Bomana.

Chwilę później trener Randersu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Emila Riisa. Na boisko wszedł Benjamin Stokke, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na murawie, jak to często zdarzało się Hobro w tym sezonie, pojawił się Jacob Tjørnelund, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 78. minucie Mathiasa Haarupa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 87. minucie Saba Lobzhanidze został zmieniony przez Frederika Lauenborga, co miało wzmocnić zespół Randersu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Mikkelsena na Christiana Cappisa.

Edgar Babayan
87′ Saba Lobzhanidze
Jonas Brix-Damborg
Andre Romer
Vito Hammershøj-Mistrati
31′ Nicolai Søberg Poulsen
Martin Mikkelsen90′
67′ Marvin Egho
Julian Kristoffersen64′
 6′ 72′ Emil Riis Jakobsen
Sebastian Grønning64′
87′ Frederik Lauenborg
Christian Jaeger Cappis90′
67′ Mikael Boman
Mikkel Mejlstrup Pedersen
Kasper Waarst Høgh
Danny Olsen
72′ Benjamin Stokke
Mathies Skjellerup

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Randersu obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.