Liga duńska - 4. kolejka Superligi: Randers FC - Broendby IF 1-2 (0-1)

W starciu 4. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 2 października, drużyna Randersu przegrała z Broendby 1-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Cepheus Park Randers.

4. kolejka Dania - Superliga
2020-10-02 19:00 | Stadion: Cepheus Park Randers | Arbiter: Mads-Kristoffer Kristoffersen
M. Uhre 64'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Jedenastka Broendby wygrała aż 22 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Broendby w 14. minucie spotkania, gdy Sigurd Rosted strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Jesper Grænge.

W 25. minucie za Mikkela Kallesøego wszedł Jesper Alkærsig. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Broendby.

W 46. minucie Mathias Greve został zmieniony przez Simona Gravesa, co miało wzmocnić drużynę Randersu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simona Hedlunda na Lasse Vigena w 61. minucie.

Jedenastka Randersu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Mikael Uhre. Przy zdobyciu bramki pomógł Lasse Vigen.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Randersu doszło do zmiany. Tosin Kehinde wszedł za Frederika Lauenborga.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 74. minucie wynik ustalił Alhaji Kamara. Bramka padła po podaniu Jespera Alkærsiga.

Między 77. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Randersu: Marvin Egho, Mathias Nielsen, na ich miejsce weszli: Filip Bundgaard, Tobias Klysner. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Josipa Radoševicia, Mikaela Uhrego zajęli: Anis Slimane, Tobias Børkeeiet. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Marvinowi Schwäbemu z jedenastki gości. Była to 90. minuta meczu. Zespołowi Randersu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Broendby.

Marvin Schwäbe90′
25′ Mikkel Kallesøe
Sigurd Rosted  14′
81′ Mathias Nielsen
Kevin Niclas Mensah
46′ Mathias Greve
Morten Wetche Frendrup
70′ Frederik Lauenborg
Jesper Grænge Lindstrøm
81′ Marvin Egho
Mikael Uhre  64′ 90′
 74′ Alhaji Kamara
Simon Fredrik Hedlund61′
Jonas Dakir
Mads Hermansen
25′ Jesper Alkærsig Lauridsen
Hjörtur Hermannsson
46′ Simon Graves Jensen
Peter Bjur
81′ Filip Bundgaard
Tobias Borchgrevink Børkeeiet90′
70′ Tosin Kehinde
Rezan Corlu
81′ Tobias Klysner
Anis Ben Slimane77′
Issah Abdoulaye Salou
Lasse Vigen Christensen61′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Randersu żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Randersu dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.