Liga duńska - 4. kolejka Superligi: FC Midtjylland - Aalborg BK 1-0 (0-0)

W meczu 4. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 4 sierpnia, zespół Midtjyllandu wygrał z Aalborgiem 1-0 (0-0). Mecz na MCH Arena w Herning obejrzało 7 965 widzów.

Evander 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 59 spotkań zespół Midtjyllandu wygrał 28 razy i zanotował 23 porażki oraz osiem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 27. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Aalborga.

Na drugą połowę drużyna Midtjyllandu wyszła w zmienionym składzie, za Júniora Brumadę wszedł Sory Kaba. Także zespół Aalborga wyszedł w zmienionym składzie, za Toma van Weerta wszedł Wessam Abou. W 51. minucie żółtą kartkę dostał Erik Sviatchenko z Midtjyllandu.

W 54. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Erik Sviatchenko z Midtjyllandu i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 51. minucie. W 57. minucie żółtą kartką został ukarany Ogochukwu Frank, piłkarz Midtjyllandu. Niedługo później trener Midtjyllandu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Jensa-Lysa Cajustego. Na boisko wszedł Mikael Anderson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 78. minucie Robert Kakeeto został zastąpiony przez Olivera Abildgaarda. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania sędzia wręczył żółtą kartkę Kasprowi Pedersenowi z drużyny gości. W 85. minucie Gustav Wikheim został zmieniony przez Awera Mabila, co miało wzmocnić zespół Midtjyllandu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patricka Kristensena na Jakoba Ahlmanna.

Mimo że drużyna Midtjyllandu nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 63 ataki oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 89. minucie wynik ustalił Evander.

Kristoffer Pallesen
51′ 54′ Erik Sviatchenko
Kasper Pedersen84′
85′ Gustav Mendonca Wikheim
Kasper Kusk Vangsgaard
76′ Jens-Lys Michel Cajuste
Lucas Andersen
 89′ Evander da Silva Ferreira
Robert Kakeeto78′
57′ Frank Ogochukwu Onyeka
Patrick Haakon Olsen
Tim Sparv
Tom van Weert 27′ (k.) 46′
46′ José Francisco dos Santos Júnior
Mikkel Kaufmann Sørensen
Mikkel Andersen
Andreas Hansen
Manjrekar James
Jakob Ahlmann88′
76′ Mikael Neville Anderson
Mathias Ross Jensen
85′ Awer Bul Mabil
Oliver Abildgaard78′
Ayo Simon Okosun
Rasmus Thellufsen Pedersen
Jakob Poulsen
Wessam Abou Ali46′
46′ Sory Kaba
Oliver Klitten

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Midtjyllandu, który potrzebował tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Midtjyllandu otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.