Liga duńska - 4. kolejka Superligi: AC Horsens - FC Midtjylland 2-2 (2-2)

4 października na CASA Arena Horsens odbył się pojedynek 4. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Horsensu i Midtjyllandu. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

4. kolejka Dania - Superliga
2020-10-04 18:00 | Stadion: CASA Arena Horsens | Arbiter: Peter Kjærsgaard-Andersen
Júnior Brumado 32'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Zespół Midtjyllandu wygrał aż 22 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Anders Laustrup wywołał eksplozję radości wśród kibiców Midtjyllandu, strzelając gola w 23. minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystował Pione Sisto.

Drużyna Horsensu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Júnior Brumado. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Anders Laustrup.

Zawodnicy Horsensu szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 35. minucie bramkę kontaktową zdobył Jannik Pohl. Asystę przy golu zanotował Casper Tengstedt.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie Jannik Pohl ponownie trafił do bramki z rzutu karnego zmieniając wynik na 2-2.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Alexandrowi Ludwigowi z Horsensu. Była to 45. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 56. minucie kartkę dostał Jannik Pohl z jedenastki gospodarzy. W 59. minucie Pione Sisto został zastąpiony przez Awera Bula.

W 60. minucie Bozhidar Boykov został zmieniony przez Mikaela Andersona, co miało wzmocnić drużynę Midtjyllandu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Caspera Tengstedta na Lirima Qamilego w 71. minucie oraz Jacoba Buusa na Petera Nymanna w tej samej minucie. W 72. minucie sędzia pokazał kartkę Júniorowi Brumadowi, zawodnikowi gości. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Midtjyllandu doszło do zmiany. Sory Kaba wszedł za Evandera.

W 77. minucie Alexander Scholz został zmieniony przez Japheta Serego, co miało wzmocnić jedenastkę Midtjyllandu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Loukę Prip na Jonasa Skjøtta. Po chwili trener Horsensu postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jannika Pohla wszedł Magnus Risgaard, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. W 89. minucie arbiter ukarał kartką Magnusa Risgaarda, piłkarza Horsensu.

W doliczonym czasie gry w jedenastce Horsensu doszło do zmiany. Rune Frantsen wszedł za Hallura Hanssona. W drugiej połowie nie padły gole.

Jesper Hansen
72′ Jacob Buus Jacobsen
Dion Johan Cools
Malte Kiilerich Hansen
Manjrekar James
45′ Alexander Ludwig
Alexander Scholz77′
Michael Lumb
Paulo Victor da Silva
84′ Louka Daniel Prip Andreasen
Jens-Lys Michel Cajuste
Jonas Søndberg Thorsen
Anders Laustrup Dreyer  23′
Bjarke Halfdan Jacobsen
Pione Sisto59′
71′ Casper Tengstedt
Evander da Silva Ferreira76′
90′ Hallur Hansson
Bozhidar Boykov Kraev60′
 35′, 45′ (k.) 56′ 85′ Jannik Pohl
José Francisco dos Santos Júnior  32′ 72′
Michael Lansing
Mikkel Andersen
90′ Rune Frantsen
Eric Joel Andersson
72′ Peter Nymann Mikkelsen
Japhet Sery Larsen77′
85′ 89′ Magnus Risgaard Jensen
Mikael Neville Anderson60′
Thor Søndergaard Lange
Awer Bul Mabil59′
84′ Jonas Skjøtt Gemmer
Nicolas Martin Hautorp Madsen
71′ Lirim Qamili
Sory Kaba76′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Horsensu w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.