Liga duńska - 34. kolejka Superligi: FC Midtjylland - FC Nordsjaelland 6-3 (1-2)

W spotkaniu 34. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 17 lipca, drużyna Midtjyllandu wygrała z Nordslaellandem 6-3 (1-2). Mecz na MCH Arena w Herning obejrzało 2 073 widzów.

T. Chukwuani 69'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 59 pojedynków drużyna Midtjyllandu wygrała 28 razy i zanotowała 16 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Kamal Sulemana.

W 13. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mads Thychosen osłabiając tym samym drużynę Nordslaellandu.

Zawodnicy gospodarzy nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 14. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Ronnie Schwartz. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Zawodnicy Nordslaellandu szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 1-2 zdobył po raz drugi w 23. minucie Kamal Sulemana. W zdobyciu bramki pomógł Mikkel Damsgaard.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Midtjylland: Jensowi-Lysowi Cajustemu w 25. minucie i Joelowi Anderssonowi w trzeciej minucie doliczonego czasu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Nordslaellandu rozpoczął w zmienionym składzie, za Kamala Sulemanę wszedł Martin Frese.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Midtjyllandu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie Anders Dreyer wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Ogochukwu Frank.

Szybko po stracie gola drużyna Midtjyllandu pokazała swoją wyższość. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Ogochukwu Frank. Asystę przy bramce zanotował Anders Dreyer.

W 61. minucie Jacob Christensen został zastąpiony przez Tochiego Chukwuaniego. Kibice Nordslaellandu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Abu Francisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mikkel Damsgaard. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. W tej samej minucie w zespole Nordslaellandu doszło do zmiany. Ibrahim Sadiq wszedł za Isaaca Atangę.

Chwilę później trener Midtjyllandu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Nicolas Hautorp, a murawę opuścił Jens-Lys Cajuste.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 69. minucie wyrównującego gola dla piłkarzy gości strzelił Tochi Chukwuani. Bramka padła po podaniu Abu Francisa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Midtjyllandu w 71. minucie spotkania, gdy Erik Sviatchenko zdobył czwartą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Evander.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie obejrzał Abu Francis z Nordslaellandu. Była to 81. minuta pojedynku.

W 82. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ronnie Schwartz z Midtjyllandu. W 83. minucie Erik Sviatchenko został zmieniony przez Rasmusa Nicolaisena, a za Mikaela Andersona wszedł na boisko Lasse Vibe, co miało wzmocnić drużynę Midtjyllandu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohammeda Diomande'a na Andreasa Bredahla.

Niedługo później Lasse Vibe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Midtjyllandu, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Awer Mabil.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 6-3.

Peter Vindahl Jensen
45′ Eric Joel Andersson
Ivan Mesík
Marc Dal Hende
Mads Døhr Thychosen13′
Alexander Scholz
Maxwell Woledzi
 71′ 83′ Erik Sviatchenko
Ulrik Yttergård Jenssen
 55′ 73′ Anders Laustrup Dreyer
Mikkel Damsgaard61′
83′ Mikael Neville Anderson
Jacob Steen Christensen61′
25′ 66′ Jens-Lys Michel Cajuste
Mohammed Diomande85′
Evander da Silva Ferreira
Magnus Kofod Andersen
 57′ 74′ Frank Ogochukwu Onyeka
Isaac Atanga61′
 14′ (k.), 82′ (k.) Ronnie Schwartz Nielsen
Kamal Deen Sulemana  10′, 23′ 46′
Jesper Hansen
Rasmus From
Dion Johan Cools
Tochi Phil Chukwuani61′  69′
83′ Rasmus Schmidt Nicolaisen
Abu Francis61′ 81′
73′ Awer Bul Mabil
Martin Frese46′
66′ Nicolas Martin Hautorp Madsen
Mikkel Rygaard Jensen
74′ Sory Kaba
Andreas Pedersen Bredahl85′
83′  90′ Lasse Vibe
Ibrahim Sadiq61′

Zespół Midtjyllandu zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 12 celnych strzałów, dwa razy obijał słupki bramki drużyny Nordslaellandu.

Zespół Nordslaellandu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.