Liga duńska - 34. kolejka Superligi: Broendby IF - Aalborg BK 0-1 (0-1)

W pojedynku 34. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 19 lipca, jedenastka Broendby przegrała z Aalborgiem 0-1 (0-1). Mecz na Brøndby Stadion w Brøndby obejrzało 5 219 widzów.

34. kolejka Dania - Superliga
2020-07-19 18:00 | Stadion: Brøndby Stadion | Widzów: 5219 | Arbiter: J. Burchardt
Broendby IF
Aalborg BK
0
1
T. van Weert 10'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 86 meczów zespół Broendby wygrał 33 razy i zanotował 26 porażek oraz 27 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Aalborga zdobył z rzutu karnego Tom van Weert w 10. minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Mathiasowi Rossowi z Aalborga. Była to 41. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Aalborga.

Drugą połowę drużyna Aalborga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lukasa Klittena wszedł Oliver Klitten. W 49. minucie sędzia przyznał kartkę Jakobowi Ahlmannowi z zespołu gości.

W 57. minucie Robert Kakeeto został zastąpiony przez Magnusa Christensena. A kibice Broendby nie mogli już doczekać się wprowadzenia Anisa Slimanego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Lasse Vigen. W 58. minucie w zespole Broendby doszło do zmiany. Jesper Lindstrøm wszedł za Simona Tibblinga.

Chwilę później trener Aalborga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Kasper Kusk, a murawę opuścił Tom van Weert. Od 67. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Między 74. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Broendby: Mikael Uhre, Kevin Mensah, Simon Hedlund, na ich miejsce weszli: Samuel Mráz, Peter Bjur, Kasper Fisker. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kristoffera Pallesena, Ivera Fossuma zajęli: Patrick Kristensen, Malthe Höjholt.

Jores Okore90′
81′ Simon Fredrik Hedlund
Kristoffer Pallesen74′
58′ Simon Hjalmar Friedel Tibbling
Mathias Ross Jensen41′
58′ Lasse Vigen Christensen
Rasmus Thelander67′
Morten Wetche Frendrup
Patrick Haakon Olsen
78′ Mikael Uhre
Iver Fossum74′
Andreas Bruus
Robert Kakeeto57′
81′ Kevin Niclas Mensah
Tom van Weert  10′ (k.) 61′
Mads Hermansen
Andreas Hansen
Anton Skipper Hendriksen
Patrick Kristensen74′
81′ Peter Bjur
Kasper Pedersen
81′ 90′ Kasper Fisker Jensen
Magnus Christensen57′
58′ Jesper Grænge Lindstrøm
Malthe Höjholt74′
58′ 90′ Anis Ben Slimane
Kasper Kusk Vangsgaard61′
78′ Samuel Mráz
Oliver Klitten46′

Przewaga drużyny Broendby w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Broendby, a zawodnikom gości przyznał cztery.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.