Liga duńska - 33. kolejka Superligi: FC Kopenhaga - Broendby IF 0-0

W spotkaniu 33. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 12 lipca, drużyna FC Kopenhaga zremisowała z Broendby 0-0. Mecz na Telia Parken w Kopenhadze obejrzało 7 665 widzów.

33. kolejka Dania - Superliga
2020-07-12 18:00 | Stadion: Telia Parken | Widzów: 7665 | Arbiter: J. Kehlet
FC Kopenhaga
Broendby IF
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 102 razy. Zespół FC Kopenhaga wygrał aż 49 razy, zremisował 23, a przegrał tylko 30.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener FC Kopenhaga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jens Stage, a murawę opuścił Pep Biel. Niedługo później trener Broendby postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Josipa Radoševicia. Na boisko wszedł Anis Slimane, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Simon Tibbling zastąpił Lasse Vigena. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Broendby: Sigurdowi Rostedowi w 71. i Kasprowi Fiskerowi w 85. minucie.

Marvin Schwäbe
88′ Pierre Bengtsson
Jesper Grænge Lindstrøm82′
88′ Mohammed Daramy
Josip Radošević65′
46′ Pep Biel Mas Jaume
Simon Hjalmar Friedel Tibbling65′
75′ Rasmus Falk Jensen
Morten Wetche Frendrup
José Carlos Gonçalves Rodrigues
Mikael Uhre
67′ Nicolaj Thomsen
Hjörtur Hermannsson
88′ Nicolai Moeller Boilesen
Peter Bjur
88′ Bryan Josué Oviedo Jiménez
Kasper Fisker Jensen82′ 85′
46′ Jens Dalsgaard Stage
Anis Ben Slimane65′
67′ Robert Mudražija
Lasse Vigen Christensen65′
75′ Mikkel Kaufmann Sørensen
Mathias Kvistgaarden

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zespół Broendby zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników FC Kopenhaga żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Broendby w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.