Liga duńska - 33. kolejka Superligi: Aarhus Gymnastikforening - FC Midtjylland 3-0 (1-0)

12 lipca na Ceres Park & Arena w Århus odbyło się starcie 33. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Aarhusu i Midtjyllandu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Aarhusu 3-0. Mecz obejrzało 7 532 widzów.

33. kolejka Dania - Superliga
2020-07-12 20:00 | Stadion: Ceres Park & Arena | Widzów: 7532 | Arbiter: M. Kristoffersen
Aarhus Gymnastikforening
FC Midtjylland
3
0
P. Mortensen 8',74'
C. Højer 50'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 52 spotkania drużyna Midtjyllandu wygrała 26 razy i zanotowała 18 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aarhusu w ósmej minucie spotkania, gdy Patrick Mortensen zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Casper Højer.

Między 23. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Midtjyllandu i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Aarhusu.

Trener Midtjyllandu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Sory Kaba, a murawę opuścił Jens-Lys Cajuste.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Aarhusu, strzelając kolejnego gola. W pierwszych minutach drugiej połowy zmusił do kapitulacji bramkarza Casper Højer. W zdobyciu bramki pomógł Jón Thorsteinsson.

W 62. minucie za Mikaela Andersona wszedł Anders Dreyer. W 66. minucie Kevin Diks został zmieniony przez Alexandra Munksgaarda, co miało wzmocnić jedenastkę Aarhusu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Awera Mabila na Lasse Vibego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Patrick Mortensen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aarhusu, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie meczu. W 78. minucie kartką został ukarany Ogochukwu Frank, zawodnik Midtjyllandu.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Aarhusu doszło do zmiany. Albert Erlykke wszedł za Benjamina Hvidta. Po chwili trener Aarhusu postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jakoba Ankersena wszedł Magnus Anbo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Aarhusu utrzymać prowadzenie. W 87. minucie w jedenastce Aarhusu doszło do zmiany. Alex Gersbach wszedł za Jóna Thorsteinssona.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Aarhus: Brorowi Blumemu w 89. minucie i Patrickowi Mortensenowi w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Jesper Hansen
66′ Kevin Diks
Dion Cools
Sebastian Lund Hausner
Marc Dal Hende
 50′ Casper Højer Nielsen
Manjrekar James
Frederik Tingager
Rasmus Nicolaisen23′
86′ Jakob Ankersen
Mikael Anderson62′
89′ Bror Blume
Jens-Lys Michel Cajuste41′ 46′
27′ 80′ Benjamin Hvidt
Evander da Silva Ferreira
87′ Jón Dagur Thorsteinsson
Ogochukwu Onyeka Frank78′
Nicklas Helenius
Awer Mabil70′
 8′, 74′ 90′ Patrick Mortensen
Ronnie Schwartz Nielsen
Kasper Kristensen
Mikkel Andersen
86′ Magnus Anbo
Joel Andersson
87′ Alex Gersbach
Paulo Victor da Silva
Jesper Juelsgaard
Nicolas Martin Hautorp Madsen
66′ Alexander Munksgaard
Anders Dreyer62′
80′ Albert Grønbæk Erlykke
Sory Kaba46′
Mustapha Bundu
Lasse Vibe70′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy Midtjyllandu dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Midtjyllandu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.