Liga duńska - 32. kolejka Superligi: Randers FC - Esbjerg fB 3-1 (0-1)

W pojedynku 32. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 8 lipca, drużyna Randersu wygrała z Esbjergiem 3-1 (0-1). Mecz na Cepheus Park Randers obejrzało 1 223 widzów.

32. kolejka Dania - Superliga
2020-07-08 18:00 | Stadion: Cepheus Park Randers | Widzów: 1223 | Arbiter: M. Redder
Randers FC
Esbjerg fB
3
1
V. Hammershøj-Mistrati 66',79',90'
D. Anyembe 29'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 spotkań jedenastka Randersu wygrała 20 razy i zanotowała 10 porażek oraz 16 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 28. minucie arbiter ukarał kartką Kevina Conboya, piłkarza Esbjerga.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Esbjerga w 29. minucie spotkania, gdy Daniel Anyembe strzelił pierwszego gola. W 34. minucie za Laursa Skjellerupa wszedł Emil Riis.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Tobiasowi Klysnerowi z Randersu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Esbjerga.

Na drugą połowę jedenastka Randersu wyszła w zmienionym składzie, za Issaha Salou wszedł Andre Romer. W 53. minucie kartką został ukarany Daniel Anyembe, piłkarz gości.

Kibice Randersu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tosina Kehinde'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Tobias Klysner. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

Zespół Randersu otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Vito Hammershøj-Mistrati. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Alhajego Kamary.

W 69. minucie w drużynie Esbjerga doszło do zmiany. Lasha Parunashvili wszedł za Daniela Anyembego. Po chwili trener Esbjerga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Nicklas Røjkjær, a murawę opuścił Mohammed Dauda.

W 79. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Vito Hammershøj-Mistrati z Randersu. Przy zdobyciu bramki asystował Emil Riis.

W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vita Hammershøja-Mistratiego z Randersu, a w 87. minucie Jakoba Sørensena z drużyny przeciwnej. W 85. minucie Patrick Egelund został zmieniony przez Pyrego Soiriego, a za Rodolpha Austina wszedł na boisko Viktor Tranberg, co miało wzmocnić jedenastkę Esbjerga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alhajego Kamarę na Simona Gravesa.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Gola na 3-1 strzelił hat-tricka w piątej minucie doliczonego czasu gry Vito Hammershøj-Mistrati. W zdobyciu bramki pomógł Oliver Kristensen.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Soren Reese
35′ 56′ Tobias Klysner
Jonas Søgaard Mortensen
34′ Laurs Skjellerup
Patrick Hessellund Egelund85′
Oliver Bundgaard Kristensen
Joni Kauko
 66′, 79′, 90′ 85′ Vito Hammershøj-Mistrati
Rafał Kurzawa
46′ Issah Abdoulaye Salou
Jakob Lungi Sørensen87′
88′ Alhaji Kamara
Mohammed Dauda76′
Jonas Dakir
Jeppe Højbjerg
Mikkel Brund
Markus Halsti
88′ Simon Graves Jensen
Viktor Tranberg86′
Filip Bundgaard
Pyry Henri Hidipo Soiri85′
56′ Tosin Kehinde
Mads Larsen
46′ Andre Romer
Lasha Parunashvili69′
34′ Emil Riis Jakobsen
Nicklas Røjkjær76′

Piłkarze Randersu obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.