Liga duńska - 32. kolejka Superligi: Odense BK - Silkeborg IF 1-3 (0-2)

W starciu 32. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 8 lipca, zespół Odense przegrał z Silkeborgiem 1-3 (0-2). Mecz na Nature Energy Park obejrzało 2 830 widzów.

32. kolejka Dania - Superliga
2020-07-08 20:00 | Stadion: Nature Energy Park | Widzów: 2830 | Arbiter: M. Tykgaard
A. Rasmussen 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 63 mecze drużyna Odense wygrała 27 razy i zanotowała 19 porażek oraz 17 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie Janus Drachmann został zastąpiony przez Jonasa Skyttego.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Silkeborga otworzyli wynik. W 12. minucie Emil Holten dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Svenn Crone.

W 26. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Emil Holten z Silkeborga. Asystę przy bramce zanotował Rasmus Carstensen.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Odense rozpoczął w zmienionym składzie, za Kaspra Larsena wszedł Mathias Brems. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Odense: Jonathanowi Harboemu w 47. i Oliverowi Lundowi w 50. minucie.

Piłkarze Odense odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie bramkę kontaktową zdobył Mikkel Hyllegaard. Sytuację bramkową stworzył Anders Klynge.

Chwilę później trener Silkeborga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Alexander Lind, a murawę opuścił Emil Holten. Alexander Lind nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie Vegard Leikvoll został zmieniony przez Sebastiana Jørgensena, co miało wzmocnić drużynę Silkeborga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikkela Hyllegaarda na Troelsa Kløve. W 59. minucie kartkę dostał Rasmus Nissen z Odense.

Trener Odense postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił obrońcę Olivera Lunda i na pole gry wprowadził napastnika Mikkela Michelsena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 71. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Silkeborga.

Drużyna Odense ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W doliczonej trzeciej minucie starcia zmusił do kapitulacji bramkarza Alexander Lind. Bramka padła po podaniu Sebastiana Jørgensena.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Oscar Hedvall
46′ Kasper Larsen
Svenn Crone
50′ 62′ Oliver Lund Poulsen
Anders Hagelskjær
Daniel Obbekjær
Frederik Alves Ibsen
Robin Dahl Østrøm
Mark Brink Christensen
10′ Janus Mats Drachmann
Rasmus Carstensen
47′ Jonathan Harboe
Mads Kaalund Larsen79′
Anders Ferslev Klynge
Vegard Leikvoll Moberg58′
 55′ 62′ Mikkel Hyllegaard
Pelle Elkjær Mattsson66′
59′ Rasmus Reihdar Nissen
Nicolai Vallys66′
Jakob Breum
Emil Holten  12′, 26′ 58′
Marcus Ryu Alstrup
Thomas Nørgaard
46′ Mathias Brems
Jeppe Gertsen
10′ Jonas Skytte
Sebastian Vinther Jørgensen58′
62′ Troels Kløve Hallstrom
Filip Lesniak66′ 86′
Moses Opondo
Valance Nambishi79′
62′ Mikkel Michelsen
Jeppe Okkels66′ 71′
Sander Svendsen
Alexander Lind Rasmussen58′  90′ 90′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedenastka Odense dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.