Liga duńska - 32. kolejka Superligi: Aalborg BK - Aarhus Gymnastikforening 1-0 (1-0)

W pojedynku 32. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 9 lipca, drużyna Aalborga zwyciężyła z Aarhusem 1-0 (1-0). Mecz na Aalborg Portland Park obejrzało 1 627 widzów.

32. kolejka Dania - Superliga
2020-07-09 18:00 | Stadion: Aalborg Portland Park | Widzów: 1627 | Arbiter: S. Putros
Aalborg BK
Aarhus Gymnastikforening
1
0
F. Børsting 38'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 83 starcia drużyna Aalborga wygrała 37 razy i zanotowała 26 porażek oraz 20 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Nicolaiemu Poulsenowi z Aarhusu. Była to 32. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aalborga w 38. minucie spotkania, gdy Frederik Børsting zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Aalborga.

W 51. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nicolai Poulsen z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 32. minucie. W 58. minucie żółtą kartkę dostał Kevin Diks z zespołu gości.

Chwilę później trener Aalborga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Tom van Weert, a murawę opuścił Frederik Børsting. W 64. minucie Jakob Ankersen został zmieniony przez Alberta Erlykkego. Trener Aarhusu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Benjamina Hvidta i na pole gry wprowadził napastnika Patricka Mortensena, który w bieżącym sezonie ma na koncie już 14 goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jacoba Rinne'a z Aalborga, a w 79. minucie Jóna Thorsteinssona z drużyny przeciwnej. Między 72. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Aalborga: Sören Tengstedt, Robert Kakeeto, Jakob Ahlmann, na ich miejsce weszli: Kasper Kusk, Magnus Christensen, Patrick Kristensen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brora Blumego, Kevina Diksa, Nicklasa Heleniusa zajęli: Mustafa Amini, Alexander Munksgaard, Frederik Ihler. W drugiej połowie nie padły gole.

Aalborg BK
68′ Jacob Rinne
William Eskelinen
89′ Jakob Ahlmann
Jón Dagur Thorsteinsson79′
 38′ 61′ Frederik Børsting
Jakob Ankersen64′
Patrick Haakon Olsen
Bror Blume74′
Iver Fossum
Benjamin Hvidt64′
88′ Robert Kakeeto
Nicolai Poulsen32′ 51′
72′ Sören Tengstedt
Nicklas Helenius74′
Andreas Hansen
Kasper Kristensen
Lukas Sparre Klitten
Jesper Juelsgaard
89′ Patrick Kristensen
Alexander Munksgaard74′
Kasper Pedersen
Mustafa Amini74′
88′ Magnus Christensen
Albert Grønbæk Erlykke64′
72′ Kasper Kusk Vangsgaard
Frederik Ihler74′
61′ Tom van Weert
Patrick Mortensen64′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Aalborga pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Aarhusu w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.