Liga duńska - 31. kolejka Superligi: Silkeborg IF - Lyngby Boldklub 2-0 (0-0)

4 lipca na JYSK park odbyło się spotkanie 31. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Silkeborga i Lyngby. Starcie zakończyło się zwycięstwem Silkeborga 2-0. Pojedynek obejrzało 525 widzów.

N. Vallys 60',79'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 57 meczów drużyna Silkeborga wygrała 25 razy i zanotowała 15 porażek oraz 17 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Lyngby próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 29. minucie kartkę dostał Júnior Brumado z jedenastki gospodarzy.

Drugą połowę zespół Silkeborga rozpoczął w zmienionym składzie, za Gustava Klitgårda wszedł Svenn Crone. W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Markowi Brinkowi, piłkarzowi gospodarzy.

Trener Silkeborga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jeppe Okkelsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Vegard Leikvoll. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Silkeborga w 60. minucie spotkania, gdy Nicolai Vallys zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mads Kaalund.

Niedługo później trener Lyngby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Gustav Marcussen, a murawę opuścił Pascal Gregor. W 72. minucie za Marka Brinka wszedł Filip Lesniak.

W 79. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Nicolai Vallys z Silkeborga. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Kasper Mølgaard z Lyngby.

W 89. minucie w zespole Silkeborga doszło do zmiany. Sebastian Jørgensen wszedł za Madsa Madsena. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Kasper Enghardt
52′ 72′ Mark Brink Christensen
Pascal Gregor63′
Rasmus Carstensen
Mathias Hebo Rasmussen72′
Mads Kaalund Larsen
Kasper Poul Mølgaard Jørgensen88′
46′ Gustav Klitgård Dahl
Frederik Winther
60′ Vegard Leikvoll Moberg
Rezan Corlu
89′ Mads Emil Madsen
Martin Ørnskov72′
 60′, 79′ Nicolai Vallys
Magnus Warming72′
29′ 72′ José Francisco dos Santos Júnior
Frederik Gytkjær79′
Oscar Hedvall
Frederik August Albrecht Schram
46′ Svenn Crone
Nicolai Geertsen72′
Jeppe Gertsen
Lasse Nielsen79′
89′ Sebastian Vinther Jørgensen
Gustav Ølsted Marcussen63′
72′ Filip Lesniak
Magnus Hee Westergaard72′
60′ Jeppe Okkels
Lasse Emil Nielsen
72′ Emil Holten
Ertuğrul Tekşen72′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Silkeborga. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Silkeborga, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.