Liga duńska - 31. kolejka Superligi: Aarhus Gymnastikforening - FC Kopenhaga 1-0 (0-0)

W spotkaniu 31. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 5 lipca, drużyna Aarhusu wygrała z FC Kopenhaga 1-0 (0-0). Mecz na Ceres Park & Arena w Århus obejrzało 7 048 widzów.

31. kolejka Dania - Superliga
2020-07-05 20:00 | Stadion: Ceres Park & Arena | Widzów: 7048 | Arbiter: J. Maae
Aarhus Gymnastikforening
FC Kopenhaga
1
0
K. Johnsson 75' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 74 razy. Zespół FC Kopenhaga wygrał aż 36 razy, zremisował 21, a przegrał tylko 17.

Już w pierwszych minutach zespół FC Kopenhaga próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka FC Kopenhaga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jensa Stagego wszedł Jonas Older. W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Alexandrowi Munksgaardowi, piłkarzowi gospodarzy.

W 59. minucie Nicolaj Thomsen został zastąpiony przez Pepa Biela. Na murawie, jak to często zdarzało się Aarhusowi w tym sezonie, pojawił się Kevin Diks, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 60. minucie Alexandra Munksgaarda. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 64. minucie w drużynie Aarhusu doszło do zmiany. Gift Links wszedł za Jóna Thorsteinssona.

W 75. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik FC Kopenhaga Karl-Johan Johnsson. W 79. minucie Benjamin Hvidt został zmieniony przez Nicklasa Heleniusa, co miało wzmocnić zespół Aarhusu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohammeda Daramy'ego na Karla Bartolca oraz Dame'a N'Doyego na Mikkela Kaufmanna.

Chwilę później trener FC Kopenhaga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Robert Mudražija, a murawę opuścił Guillermo Varela. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Aarhusu: Giftowi Linksowi i Jakobowi Ankersenowi.

Ragnar Sigurosson
51′ 60′ Alexander Munksgaard Nielsen
Guillermo Varela81′
Bror Emil Blume Jensen
Mohammed Daramy81′
64′ Jón Dagur Thorsteinsson
Jens Dalsgaard Stage46′
79′ Benjamin Steenfeldt Hvidt
Rasmus Falk Jensen
90′ Jakob Ankersen
Karlo Bartolec81′
60′ Kevin Diks Bakarbessy
Sotirios Papagiannopoulos
Alex Gersbach
Pep Biel Mas Jaume59′
Mikkel Møller Lassen
Robert Mudražija 81′
64′ 90′ Gift Links
Mikkel Kaufmann Sørensen81′
79′ Nicklas Helenius Jensen
Jonas Older Wind46′

Przewaga zespołu FC Kopenhaga w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Aarhusu przyznał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna FC Kopenhaga w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.