Liga duńska - 31. kolejka Superligi: Aalborg BK - Broendby IF 2-0 (1-0)

W meczu 31. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 5 lipca, zespół Aalborga wygrał z Broendby 2-0 (1-0). Mecz na Aalborg Portland Park obejrzało 280 widzów.

31. kolejka Dania - Superliga
2020-07-05 18:00 | Stadion: Aalborg Portland Park | Widzów: 280 | Arbiter: A. Poulsen
Aalborg BK
Broendby IF
2
0
F. Børsting 40'
P. Olsen 69'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 85 starć drużyna Broendby wygrała 33 razy i zanotowała 25 porażek oraz 27 remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Rasmus Thelander z Aalborga. Była to 23. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez zespół Aalborga w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie Frederik Børsting dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Aalborga.

Kibice Broendby nie mogli już doczekać się wprowadzenia Simona Tibblinga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Sigurd Rosted. Na drugą połowę jedenastka Broendby wyszła w zmienionym składzie, za Mortena Frendrupa wszedł Andreas Bruus.

W 52. minucie kartkę obejrzał Jens Gammelby z zespołu gości. W 63. minucie w drużynie Broendby doszło do zmiany. Anis Slimane wszedł za Jensa Gammelbego. W 65. minucie za Sörena Tengstedta wszedł Tom van Weert.

W tej samej minucie trener Aalborga postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Frederika Børstinga. Na boisko wszedł Kasper Kusk, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 67. minucie kartką został ukarany Iver Fossum, piłkarz Aalborga.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aalborga w 69. minucie spotkania, gdy Patrick Olsen zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Kasper Kusk.

Między 72. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Aalborga: Iver Fossum, Jakob Ahlmann, na ich miejsce weszli: Magnus Christensen, Patrick Kristensen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mikaela Uhrego, Jespera Lindstrøma zajęli: Mathias Kvistgaarden, Peter Bjur. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Marvin Schwäbe
84′ Jakob Ahlmann
Andreas Maxso
23′ Rasmus Thelander
Sigurd Rosted46′
 69′ Patrick Haakon Olsen
Jesper Lindstrøm84′
 40′ 65′ Frederik Børsting
Morten Frendrup46′
67′ 84′ Iver Fossum
Josip Radošević
Robert Kakeeto
Lasse Vigen Christensen
65′ Sören Tengstedt
Mikael Uhre72′
Andreas Hansen
Mads Hermansen
Lukas Sparre Klitten
Anton Skipper Hendriksen
84′ Patrick Kristensen
Peter Bjur84′
Kasper Pedersen
Anis Ben Slimane63′
84′ Magnus Christensen
Simon Tibbling46′
65′ Kasper Kusk Vangsgaard
Andreas Bruus46′
65′ Tom van Weert
Mathias Kvistgaarden72′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Broendby pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Broendby w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.