Liga duńska - 30. kolejka Superligi: SonderjyskE Haderslev - Silkeborg IF 1-0 (0-0)

W pojedynku 30. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 27 czerwca, drużyna SoenderjyskEego zwyciężyła z Silkeborgiem 1-0 (0-0). Mecz na Sydbank Park w Haderslev obejrzało 300 widzów.

30. kolejka Dania - Superliga
2020-06-27 18:00 | Stadion: Sydbank Park | Widzów: 300 | Arbiter: B. Willaume-Jantzen
SonderjyskE Haderslev
Silkeborg IF
1
0
C. Jakobsen 83'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Zespół Silkeborga wygrał aż 14 razy, zremisował 12, a przegrał tylko osiem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 22. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

Trener Silkeborga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jeppe Okkels, a murawę opuścił Vegard Leikvoll. Na drugą połowę zespół Silkeborga wyszedł w zmienionym składzie, za Júniora Brumadę wszedł Emil Holten.

W 59. minucie kartkę dostał Victor Mpindi z jedenastki gospodarzy. W 61. minucie za Frederika Møllera wszedł Gustav Klitgård. W 64. minucie kartką został ukarany Mark Brink, zawodnik gości.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 71. minucie, w zespole Silkeborga za Marka Brinka wszedł Sebastian Jørgensen, a w drużynie SoenderjyskEego Julius Eskesen zmienił Christiana Jakobsena. Trener SoenderjyskEego postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Emila Frederiksena i na pole gry wprowadził napastnika Rilwana Hassana, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 72. minucie arbiter przyznał kartkę Frederikowi Ibsenowi z Silkeborga.

Jedyną bramkę meczu dla SoenderjyskEego zdobył Christian Jakobsen w 83. minucie. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Alexander Hartmann.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Silkeborga doszło do zmiany. Alexander Lind wszedł za Madsa Kaalunda. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pierre'a Kanstrupa z SoenderjyskEego, a w 88. minucie Andersa Hagelskjæra z drużyny przeciwnej.

Anders Hagelskjær88′
87′ Pierre Kanstrup
Frederik Alves Ibsen72′
71′ Emil Frederiksen
Frederik Møller17′ 61′
71′ Julius Eskesen
Vegard Leikvoll Moberg22′ 46′
Alexander Hartmann Bah
Nicolai Vallys
Eggert Gunnthor Jonsson
Mark Brink Christensen64′ 71′
59′ 77′ Victor Sylvestre Mpindi Ekani
Rasmus Carstensen
80′ Mads Winther Albæk
Mads Kaalund Larsen84′
Anders Kvindebjerg Jacobsen
Filip Lesniak
77′ Johan Hindsgaul Absalonsen
José Francisco dos Santos Júnior8′ 46′
Nikola Mirković
Oscar Hedvall
João Duarte Vieira Pereira
Jeppe Gertsen
71′  83′ Christian Jakobsen
Sebastian Vinther Jørgensen71′
80′ Rasmus Hjorth Vinderslev
Gustav Klitgård Dahl61′
77′ Peter Christiansen
Jeppe Okkels46′
77′ Artem Dovbyk
Emil Holten46′
71′ Rilwan Olanrewaju Hassan
Alexander Lind Rasmussen84′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom SoenderjyskEego, a piłkarzom gości przyznał sześć.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.