Liga duńska - 30. kolejka Superligi: Odense BK - Lyngby Boldklub 3-1 (0-1)

29 czerwca na Nature Energy Park odbyło się starcie 30. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Odense i Lyngby. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Odense 3-1.

30. kolejka Dania - Superliga
2020-06-29 19:00 | Stadion: Nature Energy Park | Widzów: 300 | Arbiter: S. Putros
K. Enghardt 36'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 44 spotkania zespół Odense wygrał 21 razy i zanotował 12 porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 15. a 26. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lyngby w 36. minucie spotkania, gdy Kasper Enghardt zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Frederik Winther.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Rezan Corlu, zawodnik Lyngby. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lyngby.

Na drugą połowę drużyna Odense wyszła w zmienionym składzie, za Mosesa Opondo wszedł Anders Klynge. Trener Lyngby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Magnus Westergaard, a murawę opuścił Frederik Gytkjær.

W tej samej minucie Magnus Warming zastąpił Gustava Marcussena. W 58. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Kevin Tshiembe osłabiając tym samym zespół gości. W 59. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Sander Svendsen. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 63. minucie w drużynie Lyngby doszło do zmiany. Marcel Rømer wszedł za Rezana Corlu. Na murawie, jak to często zdarzało się Odense w tym sezonie, pojawił się Jacob Laursen, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 77. minucie Jørgena Skjelvika. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 78. minucie boisko opuścili piłkarze Lyngby: Lasse Nielsen, Martin Ørnskov, a na ich miejsce weszli Kasper Mølgaard, Mathias Hebo.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Odense przyniosły efekt bramkowy. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Mads Frøkjær-Jensen.

W 87. minucie w drużynie Odense doszło do zmiany. Issam Jebali wszedł za Sandera Svendsena. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Troels Kløve z Odense. Była to 89. minuta starcia.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Issam Jebali. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Mads Frøkjær-Jensen.

W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Janus Drachmann, Daniel Obbekjær, a na ich miejsce weszli Jeppe Tverskov, Troels Kløve. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Kasper Enghardt Pedersen  36′
77′ Jørgen Skjelvik
Pascal Gregor26′
90′ Jeppe Theis Tverskov
Mathias Hebo Rasmussen78′
 84′ Mads Frøkjær-Jensen
Kasper Poul Mølgaard Jørgensen78′
89′ 90′ Troels Kløve Hallstrom
Kevin N'goyi Tshiembe58′
19′ 46′ Moses Opondo
Frederik Franck Winther
Jens Jakob Thomasen
Rezan Corlu45′ 63′
 59′ (k.) 87′ Sander Svendsen
Frederik Lund Gytkjær15′ 56′
Max Johannes Whitta Fenger
Magnus Warming56′
Sayouba Mande
Frederik August Albrecht Schram
77′ Jacob Barrett Laursen
Lasse Nielsen78′
90′ Daniel Obbekjær
Marcel Ibsen Rømer63′
90′ Janus Mats Drachmann
Gustav Ølsted Marcussen56′
46′ Anders Ferslev Klynge
Martin Ørnskov78′
Mikkel Hyllegaard
Magnus Hee Westergaard56′
87′  90′ Issam Jebali
Ertuğrul Tekşen

Zespół Odense zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów, dwa razy obijał słupki bramki drużyny Lyngby.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Lyngby w pierwszej połowie, a w drugiej jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.