Liga duńska - 30. kolejka Superligi: Aarhus Gymnastikforening - Aalborg BK 1-4 (1-3)

W starciu 30. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 26 czerwca, zespół Aarhusu przegrał z Aalborgiem 1-4 (1-3). Mecz na Ceres Park & Arena w Århus obejrzało 300 widzów.

30. kolejka Dania - Superliga
2020-06-26 19:00 | Stadion: Ceres Park & Arena | Widzów: 300 | Arbiter: M. Krogh
S. Tengstedt 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 82 pojedynki jedenastka Aalborga wygrała 36 razy i zanotowała 26 porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Aalborga otworzyli wynik. W 38. minucie bramkę zdobył Rasmus Thelander. Asystę zaliczył Lucas Andersen.

Prawie natychmiast Tom van Weert wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aalborga, strzelając kolejnego gola w 40. minucie starcia. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Iver Fossum.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Iver Fossum.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu bramkę pocieszenia zdobył Jakob Ankersen. Przy strzeleniu gola pomagał Frederik Tingager.

Na drugą połowę jedenastka Aalborga wyszła w zmienionym składzie, za Lukasa Klittena wszedł Patrick Kristensen. Trener Aalborga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Sören Tengstedt, a murawę opuścił Kasper Kusk. Sören Tengstedt bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W 47. minucie sędzia pokazał kartkę Benjaminowi Hvidtowi, zawodnikowi Aarhusu. Kibice Aarhusu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gifta Linksa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Jakob Ankersen. W 55. minucie Bror Blume został zastąpiony przez Nicklasa Heleniusa.

Między 58. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Aarhusu: Benjamin Hvidt, Casper Højer, Kevin Diks, na ich miejsce weszli: Jesper Juelsgaard, Alexander Munksgaard, Alex Gersbach. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Toma van Weerta, Rasmusa Thelandera, Lucasa Andersena zajęli: Kasper Pedersen, Mathias Ross, Frederik Børsting. Między 62. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Aarhusu oraz dwie drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie meczu wynik na 1-4 podwyższył Sören Tengstedt.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-4.

Lukas Sparre Klitten46′
81′ Kevin Diks Bakarbessy
Jores Okore
Sebastian Lund Hausner
Kristoffer Pallesen
74′ 81′ Casper Højer Nielsen
Rasmus Thelander  38′ 58′
Jón Dagur Thorsteinsson
Kasper Kusk Vangsgaard46′
 45′ 55′ Jakob Ankersen
Lucas Andersen75′
55′ Bror Emil Blume Jensen
Iver Fossum  44′
Albert Grønbæk Erlykke
Robert Kakeeto
47′ 76′ Benjamin Steenfeldt Hvidt
Patrick Kristensen46′
81′ Alex Gersbach
Kasper Pedersen58′
76′ 90′ Jesper Juelsgaard
Mathias Ross Jensen58′ 62′
81′ Alexander Munksgaard Nielsen
Frederik Børsting75′
55′ Gift Links
Oliver Klitten
55′ Nicklas Helenius Jensen
Søren Tengstedt46′  90′

Zespół Aarhusu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Aarhusu, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.