Liga duńska - 3. kolejka Superligi: FC Midtjylland - Randers FC 1-0 (1-0)

W meczu 3. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 26 września, drużyna Midtjyllandu wygrała z Randersem 1-0 (1-0). Mecz na MCH Arena w Herning obejrzało 300 widzów.

B. Kraev 6'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Zespół Midtjyllandu wygrał aż 32 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie Bozhidar Boykov dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nikolas Langberg.

Między 22. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Midtjyllandu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Júniorowi Brumadowi z drużyny gospodarzy. Była to 49. minuta starcia. W 52. minucie za Simona Piesingera wszedł Mathias Nielsen.

Po chwili trener Midtjyllandu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Erica Anderssona. Na boisko wszedł Dion Cools, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 61. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Midtjyllandu: Frank Ogochukwu, Júnior Brumado, Awer Bul, Pione Sisto, na ich miejsce weszli: Nicolas Hautorp, Lasse Vibe, Evander, Gustav Tang. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jespera Alkærsiga, Mathiasa Grevego zajęli: Björn Kopplin, Tobias Klysner. Trener Randersu postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Vita Hammershøja-Mistratiego i na pole gry wprowadził napastnika Marvina Egho. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w zespole Randersu doszło do zmiany. Tosin Kehinde wszedł za Frederika Lauenborga. W drugiej połowie nie padły bramki.

Patrik Carlgren
61′ Eric Joel Andersson
Mikkel Kallesøe
 6′ Bozhidar Boykov Kraev
Frederik Lauenborg38′ 85′
82′ Awer Bul Mabil
Simon Piesinger52′
22′ 61′ Frank Ogochukwu Onyeka
Andre Romer
82′ Pione Sisto
Emil Riis Jakobsen
49′ 74′ José Francisco dos Santos Júnior
Alhaji Kamara
Mikkel Andersen
Jonas Dakir
61′ Dion Johan Cools
Björn Kopplin77′
Japhet Sery Larsen
Mathias Nielsen52′
82′ Evander da Silva Ferreira
Filip Bundgaard
61′ Nicolas Martin Hautorp Madsen
Tosin Kehinde85′
82′ Gustav Tang Isaksen
Tobias Klysner77′
74′ Lasse Vibe
Marvin Egho85′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.