Liga duńska - 3. kolejka Superligi: AC Horsens - FC Kopenhaga 0-2 (0-0)

27 lipca na CASA Arena Horsens odbyło się starcie 3. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Horsensu i FC Kopenhaga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Kopenhaga 2-0. Mecz obejrzało 3 565 widzów.

3. kolejka Dania - Superliga
2019-07-27 17:30 | Stadion: CASA Arena Horsens | Widzów: 3565 | Arbiter: J. Kehlet
AC Horsens
FC Kopenhaga
0
2
J. Wind 81'
D. N'Doye 85'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania zespół FC Kopenhaga wygrał 24 razy i zanotował pięć porażek oraz cztery remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Hallur Hansson z drużyny gospodarzy. Była to pierwsza minuta meczu.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Horsens: Michaelowi Lumbowi w 51. i Bjarke'owi Jacobsenowi w 64. minucie. W 76. minucie Peter Nymann zastąpił Petera Therkildsena.

W 80. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Pierre Bengtsson, Nicolaj Thomsen, a na ich miejsce weszli Karlo Bartolec, Jens Stage. Trener FC Kopenhaga postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Viktora Fischera i na pole gry wprowadził napastnika Mohammeda Daramy'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie trener Horsensu postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Jonasa Thorsena wszedł Thomas Kortegaard, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Kopenhaga w 81. minucie spotkania, gdy Jonas Older zdobył pierwszą bramkę. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Prawie natychmiast Dame N'Doye wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Kopenhaga, strzelając kolejnego gola w 85. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Mohammed Daramy.

W doliczonym czasie gry w zespole Horsensu doszło do zmiany. Kasper Junker wszedł za Hallura Hanssona. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Andreas Bjelland
51′ Michael Lumb
Victor Enok Nelsson
76′ Peter Nymann Mikkelsen
Guillermo Varela
1′ 90′ Hallur Hansson
Jens Dalsgaard Stage80′
Sivert Heltne Nilsen
José Carlos Gonçalves Rodrigues
64′ Bjarke Halfdan Jacobsen
Viktor Gorridsen Fischer80′
Louka Daniel Prip Andreasen
Dame N'Doye  85′
80′ Jonas Søndberg Thorsen
Pierre Bengtsson80′
80′ Thomas Kortegaard
Sotirios Papagiannopoulos
Jonas Borring
Jacob Haahr Steffensen
76′ Peter Therkildsen
Ahmed Daghim
90′ Kasper Junker
Mohammed Daramy80′
Erhan Mašović
Nicolaj Thomsen80′

Jedenastka FC Kopenhaga była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy FC Kopenhaga żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.