Liga duńska - 29. kolejka Superligi: Silkeborg IF - SonderjyskE Haderslev 1-2 (1-0)

21 czerwca na JYSK park odbyło się starcie 29. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Silkeborga i SoenderjyskEego. Mecz zakończył się zwycięstwem SoenderjyskEego 2-1. Na stadionie zasiadło 291 widzów.

A. Jacobsen 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania zespół Silkeborga wygrał 14 razy i zanotował siedem porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Silkeborga w 14. minucie spotkania, gdy Mads Madsen zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Vegard Leikvoll.

W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Patricka Banggaarda z SoenderjyskEego, a w 34. minucie Keesa Luijckksa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Silkeborga.

W 61. minucie Vegard Leikvoll został zmieniony przez Sebastiana Jørgensena. Chwilę później trener SoenderjyskEego postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Artem Dovbyk, a murawę opuścił Peter Christiansen.

W 68. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Kees Luijckx osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 34. minucie. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Silkeborga doszło do zmiany. Anders Hagelskjær wszedł za Nicolaiego Vallysa. Trener Silkeborga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marka Brinka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Mads Kaalund.

Zespół SoenderjyskEego wyrównał wynik meczu. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się Eggert Jonsson.

Między 76. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy SoenderjyskEego: Eggert Jonsson, Mads Winther, Victor Mpindi, Alexander Hartmann, na ich miejsce weszli: Christian Jakobsen, Emil Frederiksen, Rasmus Vinderslev, Mads Hansen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Frederika Møllera, Filipa Lesniaka zajęli: Jeppe Okkels, Alexander Lind. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Christianowi Jakobsenowi z SoenderjyskEego. Była to 88. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SoenderjyskEego w 90. minucie spotkania, gdy Anders Jacobsen strzelił z karnego drugiego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Patrick Banggaard Jensen28′
34′ 68′ Kees Luijckx
Stefan Gartenmann
85′ Frederik Møller
Pierre Kanstrup
Rasmus Carstensen
Julius Eskesen
71′ Mads Kaalund Larsen
Alexander Hartmann Bah87′
61′ Vegard Leikvoll Moberg
Eggert Gunnthor Jonsson  74′ 76′
85′ Filip Lesniak
Victor Sylvestre Mpindi Ekani87′
 14′ Mads Emil Møller Madsen
Mads Winther Albæk76′
71′ Nicolai Vallys
Peter Christiansen63′
José Francisco dos Santos Júnior
Anders Kvindebjerg Jacobsen  90′ (k.)
Oscar Hedvall
Nikola Mirković
71′ Anders Hagelskjær
Ísak Óli Ólafsson
71′ Mark Brink Christensen
Emil Frederiksen76′
61′ Sebastian Vinther Jørgensen
Mads Hjalmer Hansen87′
85′ Jeppe Okkels
Christian Jakobsen76′ 88′
Emil Holten
Rasmus Hjorth Vinderslev87′
85′ Alexander Lind Rasmussen
Artem Dovbyk63′

Drużyna SoenderjyskEego zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Silkeborga w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.