Liga duńska - 29. kolejka Superligi: Lyngby Boldklub - Odense BK 1-2 (1-1)

22 czerwca na Lyngby Stadion odbyło się starcie 29. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Lyngby i Odense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Odense 2-1. Na stadionie stawiło się 875 widzów.

S. Svendsen 58'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Drużyna Odense wygrała aż 20 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lyngby w 12. minucie spotkania, gdy Rezan Corlu zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Mathias Hebo.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 41. minucie Troels Kløve wyrównał wynik meczu. Asystę zanotował Moses Opondo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Ryan Johnson z Odense. Była to 42. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na murawie, jak to często zdarzało się Lyngby w tym sezonie, pojawił się Kasper Mølgaard, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Magnusa Westergaarda. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na drugą połowę jedenastka Odense wyszła w zmienionym składzie, za Mosesa Opondo wszedł Anders Klynge.

W 47. minucie arbiter przyznał kartkę Andersowi Klynge'owi z drużyny gości.

Niedługo później Sander Svendsen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Odense, strzelając kolejnego gola w 58. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Max Fenger.

W 63. minucie kartką został ukarany Jørgen Skjelvik, piłkarz Odense. W 67. minucie za Marcela Rømera wszedł Kasper Enghardt. Niedługo później trener Odense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Mikkel Hyllegaard, a murawę opuścił Sander Svendsen.

W 90. minucie w jedenastce Odense doszło do zmiany. Daniel Obbekjær wszedł za Andersa Klynge'a. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Ryan Johnson Laursen42′
68′ Nicolai Geertsen
Mads Frøkjær-Jensen
 12′ Rezan Corlu
Troels Kløve Hallstrom  41′
68′ Gustav Ølsted Marcussen
Moses Opondo46′
67′ Marcel Ibsen Rømer
Jens Jakob Thomasen
46′ Magnus Hee Westergaard
Sander Svendsen  58′ 79′
71′ Lasse Emil Nielsen
Max Johannes Whitta Fenger
Frederik August Albrecht Schram
Sayouba Mande
67′ Kasper Enghardt Pedersen
Jacob Barrett Laursen76′
46′ Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
Daniel Obbekjær90′
Kevin N'goyi Tshiembe
Robin Dahl Østrøm
71′ Martin Ørnskov
Anders Ferslev Klynge46′ 47′ 90′
68′ André Riel
Jakob Breum
68′ Magnus Warming
Mikkel Hyllegaard79′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Odense pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Odense w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.