Liga duńska - 29. kolejka Superligi: FC Midtjylland - Aarhus Gymnastikforening 3-4 (1-1)

W pojedynku 29. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 21 czerwca, drużyna Midtjyllandu przegrała z Aarhusem 3-4 (1-1). Mecz na MCH Arena w Herning obejrzało 300 widzów.

29. kolejka Dania - Superliga
2020-06-21 20:00 | Stadion: MCH Arena | Widzów: 300 | Arbiter: P. Kjærsgaard-Andersen
N. Helenius 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 51 razy. Jedenastka Midtjyllandu wygrała aż 26 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko 17.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Aarhusu otworzyli wynik. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Jón Thorsteinsson. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Casper Højer.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 30. minucie Alexander Scholz wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Lasse Vibe.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Benjamin Hvidt z Aarhusu. Była to 43. minuta meczu. W 45. minucie za Tima Sparva wszedł Nicolas Hautorp. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Midtjyllandu w 46. minucie spotkania, gdy Ronnie Schwartz strzelił drugiego gola. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 48. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Aarhusu Jakob Ankersen. Trener Aarhusu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicklasa Heleniusa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Benjamin Hvidt. Posunięcie trenera było słuszne. Nicklasa Heleniusa strzelił zwycięskiego gola w czwartej minucie doliczonego czasu starcia spotkania.

Chwilę później trener Midtjyllandu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Sory Kaba, a murawę opuścił Ronnie Schwartz.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 77. minucie bramkę kontaktową zdobył Jón Thorsteinsson. Przy strzeleniu gola pomagał Kevin Diks.

Między 78. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Midtjyllandu oraz dwie drużynie przeciwnej.

Drużyna Aarhusu wyrównała wynik meczu. W 83. minucie Jón Thorsteinsson hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-3. Bramka padła po podaniu Gifta Linksa.

W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Erika Sviatchenka z Midtjyllandu, a w 89. minucie Nicolaiego Poulsena z drużyny przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Midtjyllandu doszło do zmiany. Manjrekar James wszedł za Andersa Dreyera.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Nicklas Helenius. Asystę przy golu zaliczył Jón Thorsteinsson.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-4.

Sebastian Lund Hausner
 30′ 78′ Alexander Scholz
Casper Højer Nielsen
86′ Erik Sviatchenko
Alexander Munksgaard Nielsen71′
Awer Bul Mabil
Jón Dagur Thorsteinsson  28′, 77′, 83′ 83′
79′ Jens-Lys Michel Cajuste
Jakob Ankersen 48′ (samob.) 71′
87′ Anders Laustrup Dreyer
Bror Emil Blume Jensen72′
45′ Tim Sparv
Nicolai Søberg Poulsen89′
 46′ 74′ Ronnie Schwartz Nielsen
Benjamin Steenfeldt Hvidt43′ 64′
74′ Lasse Vibe
Patrick Mortensen
Mikkel Andersen
Kasper Thiesson Kristensen
Marc Dal Hende
Magnus Anbo Clausen
87′ Manjrekar James
Kevin Diks Bakarbessy71′ 78′
Rasmus Schmidt Nicolaisen
Jesper Juelsgaard
45′ Nicolas Martin Hautorp Madsen
Albert Grønbæk Erlykke72′
74′ Sory Kaba
Gift Links71′
74′ Doguhan Aral Simsir
Nicklas Helenius Jensen64′  90′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników.