Liga duńska - 29. kolejka Superligi: Esbjerg fB - Hobro IK 1-3 (1-0)

W meczu 29. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 21 czerwca, drużyna Esbjerga przegrała z Hobrem 1-3 (1-0). Mecz na Blue Water Arena obejrzało 300 widzów.

L. Deedson 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Esbjerga wygrała aż cztery razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Esbjerga w 19. minucie spotkania, gdy Rafał Kurzawa strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Esbjerga.

Jedenastka Hobra otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 50. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jacob Tjørnelund. Przy zdobyciu bramki asystował Edgar Babayan.

W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Emmanuela Sabbiego z Hobra, a w 64. minucie Rafała Kurzawę z drużyny przeciwnej.

Niedługo później Mikkel Pedersen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hobra, strzelając kolejnego gola w 65. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Imed Louati.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Brandon Onkony, piłkarz Hobra. W 74. minucie Pyry Soiri zastąpił Patricka Egelunda. W 75. minucie sędzia ukarał kartką Rodolpha Austina, zawodnika gospodarzy.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Hobra doszło do zmiany. Pål Kirkevold wszedł za Imeda Louatiego. Chwilę później trener Esbjerga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Anyembego. Na boisko wszedł Franz Brorsson, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 83. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jonasowi Damborgowi i Jeppe Brinchowi-Vilhelmsenowi.

Na murawie, jak to często zdarzało się Hobru w tym sezonie, pojawił się Nicholas Gotfredsen, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 87. minucie Christiana Cappisa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Hobra doszło do zmiany. Louicius Deedson wszedł za Emmanuela Sabbiego.

Jedenastka Esbjerga ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 1-3 dwie minuty później strzelił Louicius Deedson. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Edgar Babayan.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Jesper Rask
82′ Daniel Francis Anyembe
Mathias Haarup
75′ Rodolph William Austin
Rasmus Minor Petersen
83′ Jeppe Brinch-Vilhelmsen
Brandon Onkony70′
Soren Reese
Jacob Tjørnelund  50′
74′ Pyry Henri Hidipo Soiri
Edgar Babayan
Joni Kauko
Jonas Brix-Damborg83′
 19′ (k.) 64′ Rafał Kurzawa
Adrian Kappenberger
82′ Franz Brorsson
Nicholas Gotfredsen87′
Markus Halsti
Kerim Memija
Jonas Søgaard Mortensen
Hamse Hussein
74′ Patrick Hessellund Egelund
Mathies Skjellerup
Mads Larsen
Louicius Don Deedson90′  90′
Nicklas Røjkjær
Pål Alexander Kirkevold77′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Hobra, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedenastka Esbjerga w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.