Liga duńska - 29. kolejka Superligi: Aalborg BK - FC Nordsjaelland 0-4 (0-2)

W meczu 29. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 20 czerwca, drużyna Aalborga przegrała wysoko z Nordslaellandem 0-4 (0-2). Mecz na Aalborg Portland Park obejrzało 280 widzów.

29. kolejka Dania - Superliga
2020-06-20 18:00 | Stadion: Aalborg Portland Park | Widzów: 280 | Arbiter: J. Maae
M. Kudus 51',58'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 52 starcia jedenastka Aalborga wygrała 19 razy i zanotowała 17 porażek oraz 16 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nordslaellandu w 34. minucie spotkania, gdy Mikkel Damsgaard strzelił pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Ibrahim Sadiq.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jakobowi Ahlmannowi z Aalborga. Była to 36. minuta starcia.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Nordslaellandu, zdobywając kolejną bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy Mikkel Damsgaard ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Niedługo później Mohammed Kudus wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nordslaellandu, strzelając kolejnego gola w 51. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Mohammed Diomande.

Na murawie, jak to często zdarzało się Nordslaellandowi w tym sezonie, pojawił się Abdul Mumin, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 55. minucie Kiana Hansena. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 56. minucie Mohammed Diomande został zastąpiony przez Jacoba Christensena.

W 58. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mohammed Kudus z Nordslaellandu. W 63. minucie w zespole Aalborga doszło do zmiany. Rasmus Thelander wszedł za Jakoba Ahlmanna.

Trener Aalborga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Roberta Kakeeto. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Lucas Andersen. Między 64. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Aalborga: Lukas Klitten, Sören Tengstedt, Iver Fossum, na ich miejsce weszli: Frederik Børsting, Oliver Klitten, Malthe Höjholt. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ibrahima Sadiqa, Isaaca Atangi, Mikkela Damsgaarda zajęli: Joachim Rothmann, Oliver Antman, Kamal Sulemana. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Ivan Mesík, piłkarz gości.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-4.

Peter Vindahl Jensen
36′ 63′ Jakob Ahlmann
Kian Hansen55′
64′ Lukas Sparre Klitten
Mohammed Kudus  51′, 58′
63′ Lucas Andersen
Mikkel Damsgaard  34′, 37′ 84′
76′ Iver Fossum
Mohammed Diomande56′
Patrick Haakon Olsen
Magnus Kofod Andersen
76′ Søren Tengstedt
Abdul Mumin55′
63′ Rasmus Thelander
Oliver Antman69′
64′ Frederik Børsting
Jacob Steen Christensen56′
76′ Malthe Höjholt
Mikkel Rygaard Jensen
63′ Robert Kakeeto
Joachim Juhl Rothmann69′
76′ Oliver Klitten
Kamal Deen Sulemana84′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.