Liga duńska - 27. kolejka Superligi: SonderjyskE Haderslev - Lyngby Boldklub 1-0 (0-0)

14 czerwca na Sydbank Park w Haderslev odbyło się starcie 27. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami SoenderjyskEego i Lyngby. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SoenderjyskEego 1-0. Na stadionie stawiło się 300 widzów.

J. Absalonsen 51'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań zespół Lyngby wygrał 10 razy i zanotował siedem porażek oraz cztery remisy.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 40. minucie kartkę dostał Victor Mpindi z zespołu gospodarzy.

Na drugą połowę drużyna SoenderjyskEego wyszła w zmienionym składzie, za Victora Mpindiego wszedł Emil Frederiksen. Także jedenastka Lyngby wyszła w zmienionym składzie, za Gustava Marcussena wszedł Magnus Warming.

Jedyną bramkę meczu zdobył Johan Absalonsen dla zespołu SoenderjyskEego. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystował Alexander Hartmann.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Alexandrowi Hartmannowi, piłkarzowi gospodarzy. W 62. minucie za Nicolaiego Geertsena wszedł Ertuğrul Tekşen. W 66. minucie arbiter przyznał kartkę Rezanowi Corlu z Lyngby.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce SoenderjyskEego doszło do zmiany. Rasmus Vinderslev wszedł za Eggerta Jonssona. Kibice SoenderjyskEego nie mogli już doczekać się wprowadzenia Petera Christiansena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Anders Jacobsen. W 69. minucie kartką został ukarany João Pereira, zawodnik SoenderjyskEego.

Chwilę później trener Lyngby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Magnus Westergaard, a murawę opuścił Marcel Rømer. W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rasmusa Vindersleva z SoenderjyskEego, a w czwartej minucie doliczonego czasu meczu Lasse Nielsena z drużyny przeciwnej. Między 75. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy SoenderjyskEego: Mads Winther, Alexander Hartmann, na ich miejsce weszli: Artem Dovbyk, Patrick Banggaard. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lasse Fosgaarda, Kevina Tshiembego zajęli: Lasse Nielsen, Kasper Enghardt.

Lasse Fosgaard85′
69′ João Duarte Vieira Pereira
Nicolai Geertsen62′
60′ 86′ Alexander Hartmann Bah
Pascal Gregor
75′ Mads Winther Albæk
Mathias Hebo Rasmussen
Julius Eskesen
Kevin N'goyi Tshiembe86′
68′ Eggert Gunnthor Jonsson
Gustav Ølsted Marcussen46′
40′ 46′ Victor Sylvestre Mpindi Ekani
Rezan Corlu66′
68′ Anders Kvindebjerg Jacobsen
Marcel Ibsen Rømer73′
 51′ Johan Hindsgaul Absalonsen
Lasse Emil Nielsen
Nikola Mirković
Frederik August Albrecht Schram
86′ Patrick Banggaard Jensen
Kasper Enghardt Pedersen86′
Nicholas Marfelt
Lasse Nielsen85′ 90′
46′ Emil Frederiksen
Martin Ørnskov
68′ 75′ Rasmus Hjorth Vinderslev
Magnus Hee Westergaard73′
68′ Peter Christiansen
Ertuğrul Tekşen62′
75′ Artem Dovbyk
Magnus Warming46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.