Liga duńska - 27. kolejka Superligi: Silkeborg IF - Odense BK 6-0 (2-0)

15 czerwca na JYSK park odbyło się starcie 27. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Silkeborga i Odense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Silkeborga 6-0. Na stadionie stawiło się 294 widzów.

A. Rasmussen 76'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 62 mecze zespół Odense wygrał 27 razy i zanotował 18 porażek oraz 17 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Keesa Luijckksa z Silkeborga, a w 24. minucie Sandera Svendsena z drużyny przeciwnej.

W 25. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Odense Ryan Johnson.

Jedenastka Odense ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie wynik na 2-0 podwyższył Nicolai Vallys. Sytuację bramkową stworzył Frederik Møller.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Silkeborg: Vegardowi Leikvollowi w 33. i Júniorowi Brumadzie w 34. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Odense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jacoba Laursena wszedł Jørgen Skjelvik. Trener Odense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mosesa Opondo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Sander Svendsen.

Drugą połowę jedenastka Odense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Arona Þrándarsona wszedł Kasper Larsen.

Niedługo później Júnior Brumado wywołał eksplozję radości wśród kibiców Silkeborga, zdobywając kolejną bramkę w 46. minucie meczu. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomagał Filip Lesniak.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Mads Madsen. Asystę przy bramce zanotował Mads Kaalund.

W 55. minucie za Ryana Johnsona wszedł Jakob Breum. W tej samej minucie w drużynie Silkeborga doszło do zmiany. Jeppe Okkels wszedł za Nicolaiego Vallysa. W tej samej minucie trener Silkeborga postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Emil Holten, a murawę opuścił Júnior Brumado. Emil Holten nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W 71. minucie w jedenastce Odense doszło do zmiany. Tarik Ibrahimagic wszedł za Jeppe Tverskova.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Silkeborga w 73. minucie spotkania, gdy Emil Holten strzelił piątego gola. W 75. minucie boisko opuścili zawodnicy Silkeborga: Mark Brink, Alexander Lind, a na ich miejsce weszli Vegard Leikvoll, Mads Kaalund.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Silkeborga w 76. minucie spotkania, gdy Alexander Lind zdobył szóstą bramkę. Bramka padła po podaniu Rasmusa Carstensena.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Kasper Larsen z Odense. Była to 85. minuta pojedynku. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Silkeborga doszło do zmiany. Shkodran Maholli wszedł za Filipa Lesniaka. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6-0.

Ryan Johnson Laursen 25′ (samob.) 55′
16′ Kees Luijckx
Jacob Barrett Laursen46′
Frederik Møller
Marco Lund
33′ 75′ Vegard Leikvoll Moberg
Jeppe Theis Tverskov71′
 28′ 55′ Nicolai Vallys
Mads Frøkjær-Jensen
Rasmus Carstensen
Troels Kløve Hallstrom
75′ Mads Kaalund Larsen
Aron Elís Þrándarson46′
86′ Filip Lesniak
Jens Jakob Thomasen
 52′ Mads Emil Møller Madsen
Sander Svendsen24′ 46′
 46′ 34′ 55′ José Francisco dos Santos Júnior
Max Johannes Whitta Fenger
Oscar Hedvall
Oliver Christensen
Svenn Crone
Kasper Larsen46′ 85′
75′ Mark Brink Christensen
Daniel Obbekjær
55′ Jeppe Okkels
Jørgen Skjelvik46′
55′  73′ Emil Holten
Tarik Ibrahimagic71′
75′  76′ Alexander Lind Rasmussen
Moses Opondo46′
86′ Shkodran Maholli
Jakob Breum55′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Silkeborga, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.