Liga duńska - 27. kolejka Superligi: Hobro IK - AC Horsens 1-1 (1-1)

13 czerwca na DS Arena odbyło się spotkanie 27. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Hobra i Horsensu. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 280 widzów.

N. Brock-Madsen 13'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Horsensu zajmował drugą, natomiast drużyna Hobra - trzecią pozycję.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Hobra wygrał aż cztery razy, zremisował siedem, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Horsensu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Nicolai Brock-Madsen. Przy zdobyciu bramki pomógł Jonas Thorsen.

Jedenastka Hobra otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 19. minucie Imed Louati wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Edgar Babayan.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Hobra wyszła w zmienionym składzie, za Jonasa Damborga wszedł Louicius Deedson. W 58. minucie Louka Prip został zmieniony przez Jeppe Kjaera.

Trener Horsensu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Petera Therkildsena i na pole gry wprowadził napastnika Olivera Drosta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 13 minut przed zakończeniem meczu w zespole Horsensu doszło do zmiany. Erhan Mašović wszedł za Nicolaiego Brocka-Madsena. W tej samej minucie na murawie pojawił się Jacob Tjørnelund z Hobra, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Mathiasa Haarupa.

W 86. minucie w jedenastce Hobra doszło do zmiany. Mathies Skjellerup wszedł za Påla Kirkevolda. W drugiej połowie nie padły bramki.

Malte Kiilerich Hansen
77′ Mathias Haarup
Hallur Hansson
46′ Jonas Brix-Damborg
Bjarke Halfdan Jacobsen
Christian Jaeger Cappis
Louka Daniel Prip Andreasen58′
Mikkel Mejlstrup Pedersen
Jonas Søndberg Thorsen
86′ Pål Alexander Kirkevold
Peter Therkildsen58′
 19′ Imed Louati
Magnus Risgaard Jensen
77′ Jacob Tjørnelund
Jeppe Kjær58′
Hamse Hussein
Jonas Skjøtt Gemmer
86′ Mathies Skjellerup
Oliver Drost58′
46′ Louicius Don Deedson
Erhan Mašović77′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.