Liga duńska - 27. kolejka Superligi: Esbjerg fB - Randers FC 4-2 (3-2)

W spotkaniu 27. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 12 czerwca, jedenastka Esbjerga wygrała z Randersem 4-2 (3-2). Mecz na Blue Water Arena obejrzało 400 widzów.

27. kolejka Dania - Superliga
2020-06-12 19:00 | Stadion: Blue Water Arena | Widzów: 400 | Arbiter: A. Poulsen
V. Hammershøj-Mistrati 45'

Zespół Randersu bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Zespół Randersu wygrał aż 20 razy, zremisował 16, a przegrał tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Mohammed Dauda. Asystę zaliczył Vito Mannone.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Esbjerga w 17. minucie spotkania, gdy Yuriy Yakovenko zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jakob Sørensen z Esbjerga. Była to 25. minuta starcia.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 27. minucie wynik na 3-0 podwyższył Franz Brorsson. Asystę przy golu zaliczył Søren Reese.

W 30. minucie Tosin Kehinde zastąpił Simona Gravesa. Chwilę później trener Randersu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 31. minucie na plac gry wszedł Frederik Lauenborg, a murawę opuścił Mathias Greve.

Zawodnicy Randersu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Emil Riis. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Prawie natychmiast Vito Hammershøj-Mistrati wywołał eksplozję radości wśród kibiców Randersu, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku. Przy strzeleniu gola pomógł Marvin Egho.

Kibice Esbjerga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Madsa Larsena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Yuriy Yakovenko. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola. W 71. minucie Lasha Parunashvili został zmieniony przez Ante Ercega, a za Mohammeda Daudę wszedł na boisko Markus Halsti, co miało wzmocnić drużynę Esbjerga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Johnny'ego Thomsena na Mikkela Kallesøego oraz Frederika Lauenborga na Olivera Kristensena.

W 88. minucie sędzia przyznał kartkę Oliverowi Kristensenowi z zespołu gości.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Esbjerga, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik ustalił Joni Kauko.

Cztery minuty później arbiter ukarał kartką Mikkela Kallesøego, zawodnika Randersu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-2.

Björn Kopplin
 27′ Franz Brorsson
Mathias Nielsen
Kevin Conboy
Johnny Juul Thomsen77′
Soren Reese
Mathias Greve31′
 90′ Joni Kauko
Vito Hammershøj-Mistrati  45′
Rafał Kurzawa
Tosin Kehinde30′
71′ Lasha Parunashvili
Simon Piesinger
25′ Jakob Lungi Sørensen
Andre Romer
 8′ 86′ Mohammed Dauda
Marvin Egho
 17′ 71′ Yuriy Yakovenko
Emil Riis Jakobsen  42′
Jeppe Højbjerg
Jonas Dakir
Daniel Francis Anyembe
Simon Graves Jensen30′
86′ Markus Halsti
Oliver Bundgaard Kristensen81′ 88′
Patrick Hessellund Egelund
Mikkel Kallesøe77′ 90′
Pyry Henri Hidipo Soiri
Tobias Klysner
71′ Mads Larsen
Frederik Lauenborg31′ 81′
71′ Ante Erceg
Benjamin Stokke

Piłkarze Esbjerga dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Randersu dokonała czterech zmian.